Potřetí v listopadu se Orli střetnou s Vídní

Naši soupeři
SO 23. 11. 2013
Znojmo absolvuje pekelnou porci zápasů, během pouhých šesti dnů má ma programu čtyři. Na řadě je třetí, Orli odjíždí na horký led sousední Vídně, od které je dělí v tabulce pouhý bod. Souboj tak nabude nových rozměrů. Vídeň se totiž netají tím, že chce Znojmu oplatit porážku z minulého zápasu.
» Hvězda soupeře
Matt Zaba patří je se svou úspěšností zákroků 92% druhým nejlepším brankářem ligy. Navíc až na jedno utkání nepustil svého náhradníka do brány. Před pěti lety odehrál jeden zápas v NHL v dresu New York Rangers.

Vídeň už se pomalu dostávala na vítěznou vlnu, po nevydařeném vstupu do sezony se prokousávala tabulkou nahoru. V posledních třech zápasech získala jen dva body, nejdříve ji skolilo Znojmo, poté na domácím ledě podlehla Linzu. Naposledy porazila doma Dornbirn, který ale dlouho sahal po vyrovnání a jen dobrý výkon brankáře Zaby uchránil Capitals před porážkou. „Znojmo bylo dříve orientováno pouze na ofenzivu. Teď je to ale také skvěle defenzivně organizované mužstvo stále stejně nebezpečné do útoku. Doma ale chceme vyhrát,” řekl švédský hlavní trenér Vídně Tommy Samuelsson. Capitals budou postrádat Philipa Lakose a Justina Kellera.

Znojmo naproti tomu v posledních pěti zápasech ukořistilo sedm bodů, dobrou formu potvrdilo naposledy proti Dornbirnu. „Budeme se snažit ukořistit nějaký ten bod, to rozhodně. Oni jsou ale doma strašně silní, skvěle brání. Navíc nám budou chtít oplatit prohru 0:4. Bude záležet na tom, jak bude pracovat naše defenziva a jak moc si bude rozumět s útokem. Očekáváme hodně znojemských fanoušků, a tak jim chceme dopřát výhru,” prohlásil znojemský trenér Jiří Režnar. Dobrou zprávou je, že znojemská marodka je téměř vyprázdněna, zůstává jen Jan Lattner. Nejasný je start Antonína Bořuty, který nedohrál duel s Dornbirnem kvůli angíně.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
17 2 10 1 4 40:71

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo UPC Vienna Capitals
pozice v tabulce 6. 4.
body 29 30
aktuální forma Znojmo – Dornbirn 4:1
Znojmo – Graz 2:3
Znojmo – Vídeň 4:0
Vídeň – Dornbirn 5:3
Linz – Vídeň 4:2
Znojmo – Vídeň 4:0
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 25 bodů (9 + 16) Jonathan Ferland, 22 bodů (10 + 12)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 13 bodů (2 + 11) Adrian Veideman, 21 bodů (3 + 18)
brankáři Sasu Hovi (90,4 %) Matthew Zaba (92,0 %)
využití přesilovek 17,00 % 21,85 %
úspěšnost oslabení 86,11% 85,15 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #19 Roland Kellner (IIHF), #9 Shane Warschaw (IIHF)
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy (IIHF), #55 Daniel Sooβ (EBEL)

Sestavy z posledních zápasů

Landsman – Pavlikovský, Kolarz, Müller, Štach, Sova, Bořuta, Magovac, Finsterle – Jarůšek, Blatný, Beránek – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Bartoš – Podešva, Pucher, Novák.
Zaba – Veideman, Schlacher, Fraser, Schweda, Klimbacher, Fletcher, Peter, Bauer– Fortier, Gratton, Rotter – Olsson, Schiechl, Ferland– Sylvester, Ouellette, Seidl – Puschnik, Fischer, Hartl.
NEWSLETTER