Do Znojma míří na výpomoc Horák a Finsterle

Aktuální zprávy
ČT 19. 9. 2013
Obránce Oldřich Horák a útočník Lukáš Finsterle posílí tým Orlů v nadcházejícím náročném období s nahuštěným programem zápasů. Oba přichází na měsíční výpomoc ze Zlína.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

"V říjnu nás čeká náročný program zápasů. Budeme hrát často třikrát týdně a bohužel nás postihla zranění některých klíčových hráčů. Proto jsme se dohodli na výpomoci s extraligovým Zlínem," vysvětluje manažer Orlů Petr Veselý. Z kádru loňského vicemistra extraligy tak přichází na jih Moravy obránce Horák a útočník Finsterle. "Jsme velmi rádi, že Znojmo posílí právě tato dvojice. Věříme, že našemu týmu v těžkých utkáních pomohou," dodává Veselý.

Oldřich Horák v dresu juniorské reprezentace na MS 2011 v USA
Dvaadvacetiletý obránce Oldřich Horák odehrál loni za extraligový Zlín 52 zápasů včetně 16 duelů v play-off. Patří k nejlepším bekům svého ročníku v Česku. Na přelomu let 2010 a 2011 reprezentoval Česko na juniorském mistrovství světa v Buffalu, kde nastupoval v jedné obranné dvojici s ex-znojemským Martinem Pláňkem. Kromě extraligového Zlína má zkušenosti také s první ligou v dresu Hradce Králové i Olomouce.

Lukáš Finsterle je taktéž zlínským odchovancem. Za svůj mateřský klub nastoupil k téměř 50 extraligovým zápasům, vyzkoušel si první ligu v Šumperku, Hradci Králové i Třebíči. Šikovný třiadvacetiletý centr patřil ještě nedávno k tahounům zlínské juniorky, kde patřil k nejproduktivnějším hráčům celé ligy.

NEWSLETTER