Do Salzburgu bez Blatného, zato s Pucherem

Naši soupeři
ČT 12. 9. 2013
První body v nové sezóně se Orli Znojmo pokusí ukořistit v pátek od 19:15 na ledě Salzburgu. Čeká je ale těžký úkol, domácí patří tradičně k favoritům na titul. Do sestavy by se měl vrátit Peter Pucher, naopak na delší dobu mimo je zraněný Zdeněk Blatný.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku
» Hvězda soupeře
Thomas Raffl je jedním z nejlepších rakouských útočníků, v sezóně 2011/12 nejlepší nahrávač ligy

Bohatému Red Bullu loni hokejový Salzburg radost neudělal. Do poslední chvíle bojoval o účast v play-off, poté sice vyřadil Záhřeb, ale postup do finále byl nad jeho síly. Jednoznačné zklamání odneslo mnoho cizinců, domácí hvězdy zůstaly. Vyměnil se i trenér, kontroverzního Pierra Pagého vystřídal renomovaný Don Jackson, několikanásobný vítěz německé ligy s Eisbärenem Berlín.

Salzburg navíc zkazil vstup do soutěže, na ledě nováčka z Bolzana prohrál 3:4. "Hned po zápase jsme si v kabině řekli, že doma proti Znojmu musíme hrát úplně jinak. Sebedůvěru, kterou jsme získali v European Trophy, chceme přenést taky do EBEL," naráží kapitán Red Bullu Daniel Welser na úspěšné vystoupení v letošním ročníku European Trophy.

Znojmo bude chtít navázat na svou skvělou bilanci proti Salzburgu. Loni hráli Orli se slavným soupeřem šestkrát, vítězství slavili v pěti případech. "Víme, že soupeř je jeden z nejlepších týmů v lize. Dobře jsme se na něj ale připravili a jedeme do Salzburgu s optimismem," říká asistent trenéra Milan Navrátil. Nastoupit by už měl Peter Pucher, naopak minimálně měsíc bude chybět Zdeněk Blatný, který v úvodním kole utrpěl svalové zranění.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
10 5 2 0 3 34:30

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
body 0 0
aktuální forma Fehérvár (D) 2:4 Bolzano (V) 3:4
nejproduktivnější hráč Jiří Beroun a Zdeněk Blatný, 1 bod (1 + 0) Andreas Kristler, 2 body (1 + 1)
brankáři Jakub Čech (87,1%) Luka Gračnar (92,1%)

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#2 Igor Dremelj, #18 Robert Falkner
Čároví rozhodčí:#64 Thomas Loicht, #72 Damir Raković

Sestavy z posledních zápasů

Čech – Štach, Thomas, Pavlikovský, Lattner, Sova, Bořuta, Magovac – Blatný, Fiala, Jarůšek – Procházka, Podešva, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Kilnar, Bartoš, Novák – Müller.
Gračnar – Lynch, Milam, Heinrich, Fahey, Mühlstein, Boivin – Latusa, Cullen, Motzko – Raffl, Wahl, Keith – Welser, Kristler, Brucker – Obrist, Hofer.
NEWSLETTER