Měli jsme navrch, ale nezvládli závěr, mrzelo Jiřího Režnara

Aktuální zprávy
ÚT 10. 9. 2013
Hořkou porážku museli na úvod sezóny zkousnout znojemští hokejisté i jejich příznivci. Přestože se Orli proti Fehérváru tlačili do útoku, soupeř potrestal téměř každou jejich chybu. "Když máte v zápase navrch a prohrajete, je to vždycky těžké," netajil zklamání hlavní kouč Znojma Jiří Režnar.

Úvodní duel sezóny hlavně v úvodu připomínal dobývání maďarského hradu. Zatímco znojemské střelecké pokusy se odrážely od obránců nebo brankáře, soupeřova efektivita byla smrtící. "Místo toho, abychom po první třetině vedli, prohrávali jsme na začátku té druhé 0:2," podotkl Jiří Režnar.

Marty Raymond vs. Znojmo

Marty Raymond

Současný kouč Fehérváru Marty Raymond stál minulé dva ročníky na střídačce Medveščaku Záhřeb. Jeho bilance proti Znojmu je pozoruhodná.

  • 13 zápasů
  • 12 vítězství
  • 1 porážka
  • skóre 55:35

"Do třetí třetiny jsme šli za stavu 2:2 s tím, že budeme hrát více zezadu. Tehdy nastal zlomový moment. Měli jsme šance na třetí gól, ale neproměnili je. Hráli jsme i přesilovky, bohužel to nevyšlo a my inkasovali dvě hloupé branky. Hokej je o chybách a my závěr nezvládli," lituje znojemský trenér.

Fehérvár na znojemském ledě nebyl lepší, pod taktovkou ex-záhřebského kouče Martyho Raymonda se ale prezentoval účinnou taktikou. "Díval jsem se na Raymondův styl, který praktikoval i v Záhřebu. Maďaři jsou navíc jako psi. Vycítí šanci. Když uvidí, jak si dvakrát, třikrát dáte špatně kotouč, hned jdou do tvrdého forčekingu," konstatuje Režnar.

Orli zápas odehráli jen na tři útočné formace, nejmladší čtvrtá se na led nedostala. "Hráli jsme na tři pětky, protože se není na co šetřit. Máme teď několik dnů volno a v pondělí si odpočineme," vysvětluje Režnar. "Nevyšlo nám to doma, musíme tedy přivézt body z horké půdy ze Salzburgu."

Otázkou zůstává, zda na ledě jednoho z favoritů soutěže bude moci využít všechny své opory. Na led se sice vrátil obránce Filip Krejčiřík, kvůli nataženému tříslu ale dohrál jen s problémy Zdeněk Blatný. Téměř jistě bude i nadále chybět Peter Pucher. "Peter Pucher má problémy s ploténkou, vystřeluje mu to do ramene. Zřejmě je to ještě následek střetu z Mladé Boleslavi. Uvidíme, co na to řeknou doktoři," uzavřel Režnar.

NEWSLETTER