Hráč do oslabení? I tuto roli přijmu, říká Milan Procházka

Rozhovory
ČT 5. 9. 2013
<em>Znojmo</em> - Po devíti letech hokejového cestování oblékl Milan Procházka znojemský dres a opět se v roli domácího hráče proháněl po ledové ploše. V klání se slovenskou Skalicí se připomněl domácími publiku několika výbornými přihrávkami. „Nebyla to úplně ostrá generálka na ligu. Vyhráli jsme 5:1, ale teď už se musíme soustředit jen a jen na neděli,“ burcuje před nedělním duelem s Fehérvárem Procházka.

Jak prožíval svůj comeback jeden z nejsledovanějších aktérů utkání? „Jsem rád, že jsem si ve Znojmě mohl zahrát zápas ještě před startem ligy. Je to ještě vše takové kostrbaté. Musím si sednout se spoluhráči, domluvit se na nějakých věcech. Ale myslím, že to nebude špatné,“ přemítal po úterním vítězství nad Skalicí.

Do duelu se slovenským celkem vstoupili Orli bleskově a již v první minutě se ujali vedení. Ještě před první přestávkou navýšili průběžné skóre na 3:0. „Klukům to tam ze začátku hodně rychle napadalo. Což je dobře. Je vidět, že si věří. Poté možná zapracovalo vědomí, že je to poslední přípravák...všichni se tak trochu šetří do ligy. Na druhou stranu musím říct, že soupeř nehrál až tak atraktivní hokej. Mysleli jsme, že bude lepší,“ přiznal.

Sám se svým výkonem až tak spokojený nebyl, spoluhráčům ale vysekl poklonu: „Z mé strany je to ještě trochu takové křečovité. Ale na klucích je vidět, že se jim daří. Pro mě je nejdůležitější, abych rychle zapadl a nějakým způsobem týmu pomohl.“

Nutno však dodat, že Milan Procházka naskočil do úterního zápasu po minimální tréninkové dávce se svými novými parťáky. „Ve Znojmě jsem zatím absolvoval jeden trénink a jedno rozbruslení. Toto už byl asi můj pátý nebo šestý zápas v letošní přípravě. Všechny předchozí byly v dresu Moravských Budějovic, kde jsem se chystal na novou sezonu,“ nastínil zkušený útočník.

Znojemské střídačce se místní rodák upsal prozatím na jeden měsíc. „Jsem tady zatím na měsíc. Potom uvidíme, co přijde. Podle toho se zařídím. Já jsem rád, že tady teď můžu hrát. EBEL je kvalitní soutěž. Mě teď zajímá hlavně ten první měsíc, chci zde hrát naplno a vítězit,“ říká Procházka.

Podle slov hlavního kouče Jiřího Režnara by měl plnit významnou úlohu hlavně při oslabeních, do nichž bude pravidelně naskakovat. „Ano, je to tak. Mluvili jsme o tom. Oslabení jsem hrával hodně a příjmu roli, jakou mi trenér dá,“ uzavřel rozhovor Milan Procházka.

NEWSLETTER