Milan Procházka se vrací do Znojma!

Aktuální zprávy
PO 2. 9. 2013
<em>Znojmo</em> - Vedení klubu Orli Znojmo se dohodlo na prozatím měsíční spolupráci se znojemským odchovancem Milanem Procházkou. Šestatřicetiletý útočník odešel z jihu Moravy po sezóně 2003/2004 a v dalších letech působil v Chomutově a Karlových Varech, se kterými vyhrál pohár pro mistra extraligy. "Milan toho za svoji kariéru už hodně odehrál. Je to velmi zkušený hráč a je pracovitý. Máme mladý tým, a tak od hráče toho typu očekáváme, že předá mladým zkušenosti a ukáže jim správný směr," říká k příchodu Procházky trenér Jiří Režnar.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Milan Procházka

Milan Procházka je historicky prvním znojemským odchovancem, který si zahrál extraligu. Bylo to v sezónách 1996/1997 a 1997/1998 v Pardubicích. Poté se vrátil do mateřského klubu a pomohl vybojovat extraligu. Po ročníku 2003/2004 vyhledaly jeho služeb Karlovy Vary, s nimiž během pětiletého angažmá slavil dva největší extraligové úspěchy Západočechů. V roce 2008 jej na prsou hřály stříbrné medaile a o rok později pak s týmem dokráčel na úplný vrchol. Procházka měl na zisku titulu velký podíl. V průběhu play-off patřil k nejlepším hráčům Energie. Nastoupil do šestnácti zápasů, šestkrát se trefil do černého a pětkrát dobře nahrával.

V sezóně 2009/2010 přestoupil do prvoligového Chomutova, který se po třech letech radoval z postupu do nejvyšší soutěže. V postupové sezóně zastával Procházka funkci asistenta kapitána a byl jedním z nejproduktivnějších hráčů mužstva. Po sezóně 2012/2013 se vrací na jih Moravy.

Důrazný a v tréninku i utkáních poctivý hokejista si v sezóně 2001 vysloužil také pozvánku do národního týmu.

» Profil Milana Procházky na Eurohockey.com

NEWSLETTER