Zápas s Dornbirnem byla bitva, řekl Tomáš Komínek

Rozhovory
ST 20. 2. 2013
<em>Znojmo</em> - Na začátku sezony jej trápilo zranění, již dlouho ale pravidelně nastupuje za A-tým. A daří se mu více než dobře. V posledních třech zápasech dvakrát skóroval a do +/- statistiky si připsal tři plusové body. Tomáš Komínek, útočník se skvělými bruslařskými vlastnostmi, se prosadil i v duelu s Dornbirnem. „Mysleli jsme si, že budou hrát vabank. Potvrdilo se nám to," prohlásil po zápase mladý talent.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Jak byste zhodnotil zápas?
Začátek zápasu nám trošku ujel, hráli jsme rozvláčně. Soupeř se první dvě minuty dostával do tempa, trochu jsme se báli, aby nedali branku. Následně jsme ale skórovali, skóre na konci vypadalo celkem jednoznačně. Ten zápas tak ale herně nevypadal, byla to bitva. Jim šlo o vše, my jsme se nechtěli zranit. Myslím ale, že jsme se role zhostili skvěle.

foto
⇒  Tomáš Komínek (3+4)

Dornbirnu šlo o vše, promítlo se to do hry?
Ano, myslím, že rozhodně ano. Při vhodné konstelaci, to jest dva body proti nám a následná výhra v Salzburgu, by se ještě Buldoci do play-off napasovali. Klíčový zápas tady ale nezvládli. Navíc to bylo vidět i herně, ke konci hráli vabank, snažili se všemi silami, všemi prostředky. Tvrdou hrou, takticky, brejky. My jsme to ale ustáli a zápas nám nakonec dopadl víc než dobře.

Byla v zápase nějaká agresivita? Před koncem to tak vypadalo.
V samotném zápase ani tak ne, spíše průměrně. Na konci ale Dornbirn předvedl něco, co rozhodně nechápu. Vůbec netuším, co to mělo znamenat. Podle mě to nebylo férové, Honzu Lattnera napadli zezadu a v několika lidech. To by se nemělo dělat, je to nesportovní. Myslím, že k tomu není co dodat, ruply jim nervy a neunesli to. Škoda.

Vstřelil jste důležitý gól na 3:1, jaký to byl pocit?
Luboš Štach za naší bránou naprosto skvěle vybojoval kotouč a pak poslal do útoku Jirku Berouna. Ten si s pukem nabruslil na modrou, kde viděl mě, jak jsem přebruslil oba obránce. Já jsem už jen nastavil hokejku a kotouč tečoval do brány. Za gól jsem ale rád.

Věděli jste, s jakou hrou Dornbirn přijede?
Mysleli jsme si, že budou hrát vabank, což se nám taky potvrdilo. Snažili se hrát na vítězství, jenže nedisciplinovaností a celkovým herním projevem zápas nezvládli.

Co do dalších zápasů? Co plánujete?
Ještě jedeme do Innsbrucku, kam samozřejmě jedeme vyhrát. Musíme se snažit, aby se žádný z hráčů nezranil, do play-off musíme být všichni ve výborné kondici. Teď už jen zbývá se na vyřazovací boje pořádně psychicky připravit, fyzicky jsme na tom podle mého názoru dobře.

A vy jste zdravotně v pořádku?
Ano, mě nic netrápí. Téměř se divím, že mě letos po otřesu mozku uschopnili. Jsem ale rád, že můžu hrát, sedět na střídačce nebo nemoct hrát vůbec by bylo daleko horší.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky, který byste jim chtěl říct ještě před play-off?
Přeju si, aby přišli v co nejhojnějším počtu. Snad předvedeme hru, kvůli které přijdou znovu. A hlavně pevné nervy a dobré fandění.

NEWSLETTER