Třetí třetinu Maďaři nezvládli, věděl Kyle Wharton

Rozhovory
SO 16. 2. 2013
<em>Znojmo</em> - Po dlouhém zranění dlouho hledal místo v sestavě, nyní se usídlil v první obranné dvojici s Martinem Pláňkem. Sedmadvacetiletý Kyle Wharton se ukázal jako platná posila v obraně, kterou Znojmo tolik potřebovalo vyztužit. V zápase proti Fehérváru navíc vstřelil gól. „Byl to krásný pocit, vidět zase puk v síti," liboval si po zápase talentovaný kanadský zadák.

Můžete nějak popsat zápas?
Byla to těžká hra, ale ani tak důležitá pro nás jako pro soupeře. U nich šlo o všechno, kdyby vyhráli, měli by ještě malou šanci na play-off. Takhle se jim jejich sny rozplynuly. Do zápasu jsme vstoupili ve velkém tempu, oni to s námi chtěli vydržet. Jenže se jim to nepovedlo, ve třetí třetině to absolutně nevydrželi, byli unavení. Navíc nás podržel brankář, který si připsal několik skvělých zákroků.

foto
⇒  Kyle Wharton (5+10)

Věděli jste, s čím Fehérvár přijede?
Ano, věděli jsme, že se budou pokoušet hrát tvrdou hru. Měli některé dobré šance, které zlikvidoval náš brankář. Nám hodně pomohlo, že jsme měli v první třetině pár přesilovek. A dokonce tu první využili. Ve druhé třetině jsme se pokoušeli hrát stejně, jen nám to šlo v první dvacetiminutovce. Moc nám to nešlo, ale výsledek jsme si potom pohlídali.

Co bylo ve hře zlomovým bodem?
Nevím, ale řekl bych, že to byl jejich druhý gól. My jsme se nemohli dlouho probudit. Jak jsme vstřelili třetí gól, pravda, hodně šťastný, měli jsme je v hrsti.

Jak se vám povedlo zvládnout třetí třetinu v takovém tempu?
Měli jsme dlouhé volno, to by bylo, abychom neměli dost sil. Na konci jsme ale polevili, bylo vidět, že soupeř už se do ničeho pouštět nebude, tak jsme ubrali na plynu.

Soupeř ale v závěrečném dějství unaven byl.
Ano, oni měli dlouhé cestování. V úterý hráli v Dornbirnu, možná byli unavení už z toho. Navíc jsou oproti nám daleko starší, možná nám prostě jen nestačili. V poslední třetině jsme je ale jasně přebruslili, doufám, že to o něčem svědčí.

Vy sám jste vstřelil gól, jaké to bylo?
Jen jsem uklidil puk do odkryté brány. Byl to krásný pocit, vidět zase puk v síti. Navíc znojemští fanoušci to vždy dokáží pořádně ocenit.

Byl to váš první gól od vašeho dlouhého zranění?
Ano, byl to můj první gól od října minulého roku. Ještě hodně takových by mohlo padnout.

NEWSLETTER