Play-off ještě není naše, krotí radost Vesa Kulmala

Rozhovory
PÁ 1. 2. 2013
<em>Znojmo</em> - V průběhu sezony přišel, aby posílil obranu Orlů. Po třiceti zápasech, které odehrál se stále nemohl prosadit, nasbíral pouze sedm asistencí. Proti Salzburgu se ale Vesa Kulmala blýskl první trefou v EBEL. Vítězstvím nad Býky si Orli pojistili vedení v tabulce, kde nyní mají náskok pěti bodů. „Nejdřív se ale musíme do play-off dostat," říká sto sedmdesát centimetrů vysoký finský zadák.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Jak byste zhodnotil průběh utkání proti Salzburgu?
První třetina se nám vůbec nepovedla, tu jsme mohli odehrát daleko lépe. Ve druhé jsme to malinko spravili, soupeř ale dvakrát skóroval a udělal nám to hodně těžké. Třetí dějství jsme už ale chytili zcela správně a řekl bych, že zaslouženě vyhráli.

foto
⇒  Vesa Kulmala (1+7)

Co hra soupeře? Překvapil vás v něčem?
Ne, věděli jsme, co budou hrát. Hrají tak vždycky. Rychlý, ofenzivní hokej se spoustou hitů. Dnes jsme si s nimi dlouho nevěděli rady, myslím ale, že se nám to nakonec povedlo.

Vy sám jste poprvé skóroval, jaké jsou vaše pocity?
Pocity? Naprosto skvělé, od modré jsem viděl malou mezírku mezi betonem a vzdálenější tyčí, tak jsem jen nasměroval přihrávku, co na mě šla. Spoluhráči se dost divili, že to tam spadlo. Za gól jsem ale rád, jak jinak.

Na lavičce chyběl kvůli nemoci trenér Stloukal, byl bez něj zápas složitější?
Neřekl bych, že složitější, to ne. Ale byl jiný. Pan Kučírek se ale role zhostil skvěle, jde to vidět i na výsledku. S hlavním trenérem to ale bude jiné.

Co vaše šance na play-off a v něm? Jak je vidíte?
Nejdřív se tam musíme dostat, potom se můžeme bavit o šancích v play-off. Výsledky ostatních klubů jsou ale příznivé, máme pět bodů náskok. To je naprosto skvělé, ale nemůžeme si dovolit zbývající zápasy prohrát. Jednak by nám to nevyšlo bodově, jednak bychom vypadli z tempa a při případném postupu bychom se moc nepředvedli.

Následuje čtrnáctidenní pauza, co se chystáte dělat?
Máme několik dní volno, potom se ale začneme tvrdě připravovat na další boje o play-off. Nemůžeme polevit.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky?
Proti Salzburgu fandili naprosto skvěle, byl bych rád, kdyby nás stejně hlučně podporovali i v ostatních zápasech. Ve Finsku sice chodí na hokej daleko víc lidí, fandí ale pouze při gólech. Jinak jsou celý zápas ticho. To už jsem ale několikrát řekl. Znojemští fanoušci jsou prostě úžasní.

NEWSLETTER