Byli jsme lepším týmem, vrací se k utkání ve Villachu Martin Stloukal

Rozhovory
ČT 17. 1. 2013
<em>Znojmo</em> - Znojemské naděje na přímý postup do play-off jsou dva zápasy před koncem základní části téměř mizivé. Nepříjemnou ránu zasadil svěřencům trenéra Martina Stloukala úterní zápas v rakouském Villachu, který prohráli 4:7. Nutno však dodat, že Orli ještě několik minut před koncem základní hrací doby sahali po bodu. „Pro úspěch ve Villachu jsme udělali maximum,“ říká Martin Stloukal.

Jak byste zhodnotil úterní duel ve Villachu?
Mužstvo odehrálo kvalitní utkání, ale zápas se mi celkově komentuje velmi špatně. Ve Villachu jsme vedli 2:1, rozhodčí nás poté několikrát vyloučil, ve dvou za sebou jdoucích přesilovkách jsme inkasovali. Ve třetí třetině za stavu 5:4 pro domácí jsme měli jasnou šanci, ale nakonec z toho byla jen tyčka. A z toho samého protiútoku se Villach prosadil a bylo prakticky po všem. Tady už to je trochu o hokejovém štěstí. Já na tým nemůžu být naštvaný, hrál dobře. Dali jsme čtyři góly, na to se běžně při venkovních zápasech vyhrává.

Právě časté vylučování vás v posledních zápasech docela sráží, jak se s tím mužstvo srovnává?
My teď máme takový nepříjemný pocit...celou sezónu jsme byli mužstvem, které mělo nejméně vyloučených hráčů. Momentálně se hrají nejdůležitější zápasy a my dostáváme tolik trestů, chodíme často i do tří. To jsou situace, které jsme v průběhu ročníku nezažívali nebo jen velmi výjimečně. Teď najednou jsme se do této situace dostali pětkrát během tří zápasů. Mohu říct, že teď máme všichni vnitřní pocit, že rozhodčí jdou proti nám. Nechci, aby to znělo jako nějaké naříkání, ale teď s tím bojujeme. Nám v jednom střídání ve stejném čase vyhodili dva hráče, to je unikum. To se stane jednou za sezónu. Nám se to stalo v posledních třech zápasech potřetí.

Můžete se vyjádřit k trestům, které hráči inkasovali?
Ty zákroky, co pískli, mohou být posuzovány jako faul. Na druhou stranu my jsme viděli naprosto stejné fauly, které soupeři rozhodčí pustili. O tomto celém to momentálně je. Když se podíváte na zákrok, tak padesát procent lidí řekne, že to faul byl, zbylých padesát procent řekne, že to faul nebyl. Ale o tom nepolemizujme. Já se bavím o tom, že za stejné nebo podobné prohřešky je postihováno každé mužstvo jinak.

Do Villachu jste jeli den dopředu, jak proběhla cesta a příprava na místě?
Ano, cestovali jsme den předem. Všechno bylo zajištěno, vše proběhlo v pořádku. Zázemí bylo výborné. Už jsme byli podruhé v tomto hotelu, takže jsme nejeli do neznámého. Přijeli jsme do města v pondělí večer kolem sedmé hodiny, v úterý dopoledne bylo klasické rozbruslení. Pro to, abychom v zápase uspěli jsme udělali maximum. I když počasí nebylo zrovna ideální, tak cesta tam i zpět byla v pořádku.

V pátek vás čeká utkání se Salzburgem, co od soupeře očekávat?
Na zápas se samozřejmě kvalitně připravíme, jedeme na sto procent a chceme vyhrát. Salzburg jsme v letošním ročníku třikrát porazili, naše hra na ně platí. Poslední dobou se trochu rveme s tím, že potřebujeme na každý gól více šancí. Na tom se snažíme zapracovat.

Máte již jasno o páteční sestavě?
Momentálně trénujeme ve stejném složení, ve kterém jsme odehráli poslední zápas. Ale v této chvíli nejsem schopen říct, jestli tak nastoupíme i v pátek (rozhovor vznikl ve čtvrtek dopoledne). Budeme o tom s kolegy mluvit až odpoledne.

Jak to vypadá s poslední dvojicí zraněných hráčů, tedy Martinem Podešvou a Janem Lattnerem?
Co se týče Martina Podešvy, tak osobně to nevidím moc dobře. Je předpoklad, že do konce sezóny se na ledě neobjeví. Honza Lattner už hraje, ve Villachu skóroval. Je tam u něj malé manko, ke konci zápasu trochu uvadal, ale je dobře, že už je zpět.

NEWSLETTER