Celých padesát minut jsme byli lepší, ví Adam Havlík

Rozhovory
ÚT 1. 1. 2013
<em>Znojmo</em> - Adam Havlík. Jediný úspěšný střelec, kterému se podařilo v základní hrací době se Záhřebem překonat důsledného hostujícího brankáře. Orli se dostali do spousty šancí, ale téměř v žádné nestálo štěstí na jejich straně. "Kdybych věděl, čím to je, že šance příliš neproměňujeme, tak to samozřejmě změním. Ale nějak nám to tam nepadá," říká k zápasu znojemský útočník.
Jak byste popsal zápas se Záhřebem? Získali jste alespoň jeden bod.

Neřekl bych, že jsme bod získali. Spíše jsme ho ztratili. Celých padesát minut jsme hráli lépe, ale góly nám prostě nepadaly. Nakonec se necháme vyloučit a hrajeme jen se třemi hráči. Takovýhle zákrok, je ale věc rozhodčích. Bohužel jsme ale zase třetí třetinu neudrželi vedení. Měli bychom s tím něco dělat. Na druhou stranu, ne každý se Záhřebem vyhrává a na konci základní části by se i ten jeden bod mohl hodit.

Záhřeb je pro vás neoblíbený soupeř. Už desetkrát v řadě jste s ním prohráli. V čem je jeho hra tak jiná?

Hrají hodně fyzický hokej a tím mají nad námi velkou převahu. Všichni hráči jsou kolem metru devadesát, a mají tak sto kil. My jsme spíše menší techničtější tým. Dneska byla klasická ukázka našich vzájemných zápasů. My je přehráváme a oni to potom nezvládají, snaží se jenom provokovat a rozhodit nás. Tenhle způsob hry nám moc nesedí, ale i tak myslím, že jsme se s nimi dneska popasovali dobře a nenechali jsme se zbytečně vyprovokovat.

Jak vidíte tu část, kdy jste hráli tři proti pěti?

Oslabení už se samo o sobě nedá ani nějak moc zahrát. Spíš se dá špatně sehrát ze strany útočícího týmu. Záhřeb to zvládl dobře, i když se jim kotouč se štěstím odrazil před bránu. Ani nevím, jestli to bylo od hokejky nebo od nohy. K tomu vyloučení se nebudu ani moc vyjadřovat. Podle mě bylo velmi sporné. Jít do tří bylo podle mě zbytečné.

foto
⇒  Adam Havlík si v zápase připsal jednu branku
Které momenty byly pro zápas klíčové?

Nejdůležitější byla šance, kdy jsem dal gól, a na konci nájezdy.

V zápase jste jako jediný skóroval. Můžete mi tu situaci popsat?

Přeletěla střela od jednoho z našich obránců a odrazila se od rohu. Já jsem stál mezi kruhy a Honza Šeda mi puk posunul, ale nemohl jsem hned zakončovat, tak jsem najel k mantinelu. Soupeřovi hráči si nás špatně pohlídali a já vybruslil mezi kruhy a přes hráče vystřelil. Gólman nevěděl, kde kotouč byl, a tak tam spadl.

Jel jste první nájezd, ale neproměnil jste jej. Co bylo špatně?

No já už si ani moc nepamatuju. Neměl jsem štěstí. Celou dobu jsem si říkal, že udělám blafák do forehandu a nakonec to změním do backhandu. Letos nájezdy prostě nejdou. Kdybych věděl čím to je, tak to změním, ale bohužel to tam nepadá.

Po čtvrté v sezóně jste se dostali do nájezdů a po čtvrté neuspěli. Proč?

Já si myslím, že nájezdy nejsou o trénování. Nechci říkat, že to je loterie. Jsou spíš o šikovnosti hráčů a hlavně o momentálním pocitu hráče, jak se cítí na ledě a jestli si věří nebo ne. Nechci říkat, že si nevěřím. Vždycky tam jdu s tím odhodláním, že dám gól, ale když se mi potom nedaří, tak už to mám zase v hlavě, že už je to po několikáté, co jsem letos nedal nájezd. Před každým nájezdem si vždycky věřím, že gól dám, ale když se mi nepoštěstí, tak mi to hlavě probleskne, že zase nic.

Dnes bylo na stadionu spoustu fanoušků. Vnímáte nějak atmosféru kolem?

Určitě ano. Lidí přišlo opravdu dost. My k atmosféře musíme taky trošku přispět. Samozřejmě, když se dostaneme do větší šance, tak fanoušci se k nám přidají.

Vy sám nějak sledujete ostatní týmy?

Určitě je sleduji. V tabulce je to hodně na těsno. Teď jsme dokonce byly myslím i tři týmy se stejným počtem bodů. O postup do elitní šestky se bude určitě hrát až do posledního kola.

Teď vás čeká zápas s Grazem...

Určitě je těžký soupeř. Ale nemáme na výběr. Teď se počítá každý bod a my se musíme snažit bodovat s každým. I když v zápase se Záhřebem jsme měli urvat oba dva ale stalo se.

NEWSLETTER