Pořád jsme nuceni míchat sestavou, žehrá Martin Stloukal

Rozhovory
SO 15. 12. 2012
<em>Znojmo</em> - Dvoudenní alpská mise v Innsbrucku přinesla Orlům po těsném vítězství dvoubodový zisk a upevnění pozice ve vytoužené první šestce tabulky. Tým však nadále trápí zranění. Gólový návrat Jiřího Berouna a první minuty Kyla Whartona po otřesu mozku vyvážilo odstoupení Petera Puchera kvůli problémům s kolenem. „Kéž bychom konečně hráli alespoň pár zápasů po sobě ve stejné sestavě,“ přeje si trenér Martin Stloukal.

Utkání v Innsbrucku přineslo papírově povinné vítězství, jaký to byl zápas?
Je to soupeř, který nemá co ztratit. Těžko se mu přizpůsobuje taktika. Pro nás je hlavním pozitivem výsledek. Ovládali jsme mezihru a zápas měli víceméně pod kontrolou. Dá se říct, že se toho v něm moc nedělo.

foto
⇒  O vítězný gól v Innsbrucku se postaral Jan Šeda

Myslíte si, že na úspěchu má podíl i cestování den předem?
Samozřejmě to vliv má. Cítím taky, že to působí pozitivně na partu. Kluci se stmelují. Nevýhodou je, že je to strašně drahé.

Poprvé po dlouhé absenci naskočil na led Kyle Wharton, vrátil se i Jiří Beroun. Jaký je aktuální zdravotní stav v týmu?
Kyle určitě v dalších zápasech hrát bude. Nic momentálně nenasvědčuje tomu, že by tam měl být nějaký problém. V úterý by mohl znovu naskočit taky Lubomír Štach, na druhou stranu bohužel v pátek po druhé třetině odstoupil kvůli problémům s kolenem Peter Pucher a čekáme, co z toho bude.

O většinu gólů se v posledních duelech postaraly první dva útoky, ale výborná čísla má také třetí formace, která hlavně v první části sezóny navíc nastupovala proti největším hvězdám soupeře. Teď hraje v jiném složení, jak ji hodnotíte?
Mně se tento útok líbí čím dál tím víc. Hrají velmi rychle. Zápas v Innsbrucku prakticky rozhodli, když dal Honza Šeda po nacvičené akci středem druhý gól. Všichni jsou to dobří bruslaři s výbornou kondicí. Já jen žehrám na to, že jsme sestavu kvůli zdravotním problémům pořád nuceni měnit.

V úterý čeká tým těžký zápas na ledě tabulkového lídra. Jak ve Vídni uspět?
Samozřejmě styl, jakým Vídeň hraje, známe. Fyzicky bychom na tom měli být dobře, protože hrajeme až v úterý, ale je otázkou, v jakém složení k zápasu pojedeme. Ve Vídni je v hale velké teplo, připadám si tam jako na pláži, a to nám úplně nevyhovuje. Led je špatný, pomalý, podobně jako v Záhřebu nebo Fehérváru. Ostatně ani v Innsbrucku to nebylo nic moc... Ze Znojma jsou naši hráči zvyklí na rychlejší led. Dělá nám problémy se vždy přeorientovat.

NEWSLETTER