Nový trenér Fehérváru Jan Neliba: V EBEL nevidím slabé mužstvo

Rozhovory
SO 3. 11. 2012
<em>Znojmo</em> - V polovině října sáhl jediný maďarský účastník Erste Bank Eishockey ligy k výměně trenéra, k tomuto rozhodnutí jej dovedly neuspokojivé výsledky. Na trenérskou lavičku se postavil český rodák Jan Neliba, jehož jméno je ve Znojmě dobře známe. Orly měl totiž pod taktovkou v prvoligové sezóně 2009/2010, kdy se jeho svěřenci dostali do čtvrtfinále play-off a skončili na konečném sedmém místě.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Kroky Jana Neliby směřovaly následně do Ústí nad Labem, kde vedl tamní juniorku a o rok později odešel na Slovensko do Bratislavy. Začínal taktéž u mládežnického výběru do dvaceti let, ale následně si jej funkcionáři vybrali jako hlavního trenéra A-týmu. Po těžkých bojích nakonec dovedl Slovan k titulu.

K českým, slovenským a finskému působení tak letos přidává maďarské. Od jeho příchodu se začalo Fehérváru poměrně dařit. Klub jde tabulkou nahoru, prohra se Znojmem jej však stála šestou pozici. „Myslím si, že jsme měli dobrý začátek. Trochu jsme Znojmo zmrazili, ale neproměnili jsme šance. Po pěti minutách už vládl větší část utkání soupeř,“ hodnotil utkání Neliba. „My máme problém s takovou tou jednoduchostí. Pořád musíme hráčům připomínat, aby při koncovce nic nevymýšleli. Hrajeme tak složitě, že soupeř se pak dostává do brejků.“

Také zkušeného trenéra kvalita rakouské soutěže překvapila: „Myslím si, že to je velmi kvalitní soutěž. Pro diváka to je určitě zážitek. Dá se srovnávat se slovenskou extraligou.“

Od doby, co Neliba ze Znojma odešel, se kádr poměrně obměnil. „Mužstvo se změnilo. Jsou tu mladí i zkušení hráči. Je tu spoustu cizinců. Znojmo hraje takový jednoduchý hokej. Je to kvalitní soupeř. Já tady v té EBEL totiž nevidím slabé mužstvo, proto si myslím, že se musíme na všechny zápasy daleko více připravit,“ uzavírá rozhovor.

NEWSLETTER