Gólů jsem mohl dát víc, mrzelo po premiérové trefě Bickella

Aktuální zprávy
SO 27. 10. 2012
<em>Vídeň, Znojmo</em> - Bojoval o puky, poctivě bránil, připravoval šance a konečně také skóroval. Posila Orlů z NHL Bryan Bickell byl v pátečním duelu na ledě Vídně hodně vidět, jeho trefa z úvodu třetí třetiny bohužel byla jediným úspěchem, kterého Znojmo na ledě favorita docílilo. „Dnešní zápas měl parametry play-off," myslí si urostlý Kanaďan.

Orli ve Vídni hráli vyrovnanou partii, v níž se bohužel ve druhé třetině nevyvarovali chyb. „Rozhodla druhá třetina, kde jsme inkasovali dva góly. Jinak si myslím, že to byl kvalitní zápas. Oni hráli dobře, ale my taky," popisuje Bickell. „Bohužel jsme neproměnili naše šance a nemáme ani bod."

Za stavu 0:2 z hostujícího pohledu Bickell v jedné z mnoha svých střeleckých pozic trefil Weinhandla do ramena či masky, dojel odražený puk a po objetí branky skóroval. „Mohl jsem dát ještě víc gólů. Měl jsem další šance, bohužel to nevyšlo. Snažil jsem se taky připravit pozice pro spoluhráče z útoku," říká Bickell, který v dosavadních pěti duelech za Orly nasbíral kromě zmíněné branky ještě šest asistencí.

Ve Vídni patřil k nejčastěji střílejícím i přihrávajícím hráčům, jeho útočná formace s Peterem Pucherem a Adamem Havlíkem často operovala v pásmu soupeře. „Je pravda, že jsem měl hodně střel, ale nedokázal jsem je udržet nízko. Všechny puky létaly vysoko a jejich gólman je vysoký, v bráně zabírá hodně místa," lituje Bickell, který neopomněl zmínit ani kvalitu vídeňského týmu. „Hráli opravdu dobře. Dnes to vypadalo skoro jako zápas v play-off, byla tam spousta srážek a osobních soubojů v rozích."

Orli tak sérii tří venkovních duelů nezačali nejlépe. Zatímco v pátečním duelu ve Vídni byli spíše v roli outsidera, v neděli v Innsbrucku se od českého zástupce v EBEL čekají body. „Musíme být zkrátka efektivnější," má jasno.

NEWSLETTER