Bryan Bickell: Musím si zvyknout na širší led

Rozhovory
ÚT 9. 10. 2012
<em>Znojmo</em> - Tři dny po příletu do Evropy na sebe poprvé natáhl dres s orlem na hrudi a po více jak pěti měsících vyjel na led k soutěžnímu utkání. Posila z Chicaga Blackhawks Bryan Bickell se na křídle první útočné formace uvedl jednou asistencí. "Jsem rád za nabídnutou šanci. EBEL mě svou úrovni překvapila," přiznal urostlý forvard.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Jak hodnotíte svůj první zápas za Znojmo?
Začali jsme docela dobře a v první třetině měli hodně šancí. Ty jsme ale neproměnili a soupeř nás později potrestal.

Co vaše osobní pocity z výkonu?
Bylo to špatné. V životě jsem nehrál na širším kluzišti a budu si na to muset zvyknout. Je to něco úplně jiného než v Americe. Navíc kvalita ligy je dobrá, příjemně mě překvapila. V dalších zápasech to snad bude lepší.

foto
⇒  Bryan Bickell při svém prvním zápase za Znojmo

Proč jste se rozhodl vyzkoušet angažmá v Evropě?
Chtěl jsem znovu hrát hokej. Mám rád zábavu v týmu, ať už na ledě nebo mimo něj, a to mi chybělo. Když mě pak kontaktoval můj agent, byl jsem rád za nabídnutou šanci.

Věděl jste něco o týmu a lize, kam míříte?
Nic jsem na internetu nehledal, ale pár mých bývalých spoluhráčů v EBEL hraje, včetně Kyla Whartona, s kterým jsem působil v juniorské OHL. Věděl jsem, že je to rychlá soutěž na větším ledě, kde mají hráči více prostoru než v zámoří.

Hrál jste někdy předtím na evropském ledě?
Ne, nikdy. Proto jsem byl na první zápas hodně zvědavý.

Jak vzpomínáte na sezónu 2009/10, kdy jste nad hlavu zvedl slavný Stanley Cup?
To se nezapomíná. Každé dítě v Kanadě o takové chvíli sní. Byla to pro mě úžasná sezóna. Začínal jsem ji v nižší soutěži, ale před play-off mě Chicago povolalo do NHL. Měli jsme skvělé mužstvo. Pocit, že jsem byl jeho součástí a pomohl mu k největšímu úspěchu, je úžasný.

Poté jste se v NHL prosadil a stal se pevnou součástí týmu...
Je to tak. Věřil jsem, že mám na to NHL hrát. Podařilo se to a teď doufám, že dobré výkony ukážu i tady.

Už jste se ve Znojmě zabydlel?
Zatím je to perfektní. Management klubu vše perfektně přichystal. Naše bydlení je asi desetkrát větší, než jsem čekal. Město vypadá krásně a kluci v kabině jsou velmi přátelští. Někteří z nich sice nemluví anglicky, ale to není problém.

Jak jste se srovnal s časovým posunem?
Já docela dobře, ale moje přítelkyně doma pořád spí (smích). Jinak je tu ale také velmi spokojená. Rychle si našla přátele.

NEWSLETTER