Soupeř puk vyhodil a hned hrozil, ví Martin Pláněk

Rozhovory
PO 8. 10. 2012
<em>Znojmo</em> - Znojemský odchovanec, který se postupem času stal základním kamenem znojemské obrany. Tak by se dal stručně charakterizovat jedenadvacetiletý Martin Pláněk, který si v minulých třech zápasech připsal dva kanadské body. V zápase proti Lublani vstřelil kontaktní gól. „Dvakrát mi to tam padlo, v Grazu a Lublani. Měl jsem štěstí," říká skromně.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Jak byste ohodnotil zápas?
Celý zápas jsme si vytvářeli celkem slušný tlak, nebylo to špatné. Neproměnili jsme ale velkou spoustu šancí, hodně nás trápilo zakončení. Soupeř pak z protiútoků proměňoval téměř vše, co šlo.

foto
⇒  Martin Pláněk má na kontě dvě branky a čtyři asistence

Vstřelil jste gól, dva zápasy nazpět jste dal podobný. Popište je, prosím.
My obránci takovéto střely od modré musíme trénovat, je to v podstatě naše náplň práce. Na trénincích to děláme hodně často. Jde o to, že taková střela od modré může rozhodnout zápas, musíme si proto věřit. Nyní mi to tam dvakrát padlo, jednou proti Grazu, teď proti Lublani. Měl jsem štěstí.

Soupeř často jezdil do brejků. Jak se takovéto situace brání?
Uvedu to na příkladu. Když jsme půl minuty v útočném pásmu a kombinujeme, snažíme se skórovat. Z ničeho nic ale soupeř puk vyhodí, dojedou a ihned hrozí před naší bránou. Mají tam šikovné útočníky, takže se brání velice špatně. Zvlášť, když jedou tři na dva. Pro obránce to je těžké, děláme, co můžeme.

Za Lublaň hrál Jan Muršak, posila z NHL. Měli jste na něj zvláštní pokyny?
Se spoluhráči v kabině jsme věděli, že tam je. Víme, že je to technicky moc šikovný hráč, ale speciální pokyny jsme k němu neměli. Přistupovali jsme k němu jako ke každému dalšímu útočníkovi.

Celé mužstvo stále trápí zakončení. Čím si to vysvětlujete?
Nevím, nedokážu to posoudit. Viděl bych to na smůlu na našich hokejkách. Měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili, některé byly tutovky. Snad příště.

NEWSLETTER