Neležel jsem doma, říká o přípravě Martin Škadra

Rozhovory
SO 9. 6. 2012
<em>Znojmo</em> - Před loňskou sezonou přišel, aby vyztužil obranné řady Znojma. Svou roli splnil dokonale, zápas od zápasu se zlepšoval a v nástavbě a play-off patřil k největším oporám Orlů. Nyní se připravuje spolu s celým týmem. „Suchá příprava je bezesporu potřeba," podotýká. Na programu jsou ještě téměř dva měsíce před prvními přípravnými zápasy.

Jak vypadala vaše mezisezonní část?
Rozhodně jsem trénoval. Nedá se říct, že by to byla letní příprava, ale trénoval jsem dost. Potvrdilo se to i na lékařských testech, které jsem splnil dobře. Rozhodně jsem neležel doma.

Co vaše individuální přírava, na co jste se zaměřil?
Moje individuální část se skládala především z jízdy na kole. Samozřejmě jsem se nevěnoval jen kolu, ale vkládal jsem spinning, posilování a běh. Pravda, běhal jsem málo, ale vše jsem dohnal na kole.

Právě probíhá suchá společná příprava, užíváte si ji?
Nemůžu říct, že bych znal nějakého hokejistu, který by si užíval tuhle část sezony (smích). Ale je to bezesporu potřeba, je to jediný způsob, jak nabrat síly a kondici na nadcházející zápasy, kde chceme zazářit.

foto
⇒  Martin Škadra minulou sezonu patřil k hlavním oporám týmu

Byl jste v kontaktu s někým z týmu?
Ano, byl. Udělal jsem si tu hodně kamarádů, můžu říct, že jsme dobrý tým. Povídali jsme si na facebooku, volali jsme si, posílali si e-maily. Komunikovali jsme opravdu čile.

Přípravné zápasy jsou ještě daleko, co budete dělat do té doby?
Určitě se ještě proběhneme, potrénujeme. Ten začátek, kdy začínají přípravné zápasy, je důležitý, je potřeba se „do toho“ opět dostat. A my do toho půjdeme rozhodně naplno.

Jaká myslíte, že bude spolupráce se zahraničními posilami?
Myslím, že bude naprosto bezproblémová. Tato liga je přímo o tom, je v ní hodně Kanaďanů, Finů, Švédů i jiných národností. Proč by tedy tyto národy neměly posílit i Znojmo?

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky? Proč i nadále chodit na hokej?
Doufám, že jsme naše fanoušky přesvědčili, že EBEL má úroveň, že hokej se v této zemi pořád hraje. A hraje se tu dobře. Oproti první lize je alpská liga úplně něco jiného, je zde vidět spousta zahraničních hráčů, což je veliké zpestření. Myslím, že pokud budeme trénovat tak, jak trénujeme, tak se mají znojemští fanoušci rozhodně na co těšit.

NEWSLETTER