Mike Danton: Takové fanoušky jsem nikde nezažil

Rozhovory
SO 3. 3. 2012
<em>Znojmo</em> - Přicházel do neznáma, jeho pohnutá minulost navíc vzbuzovala velký mediální zájem, který se v převážné většině netýkal hokeje. Historicky první kanadský hráč v barvách Znojma ale na sebe postupně strhl pozornost i na ledě, ať už góly, nebo svou rolí ochránce orlího týmu. Mika Dantona si fanoušci oblíbili, stejně jako si oblíbil on je. „Rád bych se sem vrátil,“ prozrazuje zámořský útočník.

Čtvrtfinálová série proti Medveščaku dopadla jednoznačně, v čem byl mezi oběma mužstvy rozdíl?
Využili svoje šance, to byl asi hlavní rozdíl po celou sérii. V play-off se obecně hraje hodně defenzivní hokej, a to znamená, že musíte využít šance, které se vám naskytnou. Když to nedokážete, tak prohrajete. Štve mě, že končíme tak brzo, nikdo teď nechce přestat hrát. Málokdo ale čekal, že se do play-off dostaneme. Myslím, že se naši mladí hráči hodně naučili, získali v play-off cenné zkušenosti a příští sezónu budou díky tomu lepší.

Jak se vůbec hraje proti takovému soupeři, jakým je Záhřeb?
Hrají velmi tvrdý styl hokeje, jsou rychlí, dobří ve hře s pukem a jednoduše nás přehráli. Do prvních dvou zápasů nastoupili hodně tvrdě, zkusili nás zastrašit a poté už hráli lepší hokej. Drželi se svého systému hry, který je založený na jejich silové a výškové převaze. Pokud proti nim stojí menší a šikovní hráči, dokáží je zastrašit. My se pak nedrželi svého systému hry a měli velké problémy dát góly. Bude zajímavé sledovat, jak daleko se dostanou.

foto
⇒  Mike Danton při závěrečné děkovačce

Když se ohlédnete za svým angažmá ve Znojmě, jak těch pár měsíců hodnotíte?
Byla to skvělá zkušenost. Takové fanoušky jako ve Znojmě jsem ve svém životě nikde nezažil, jsou fantastičtí. Když jsem hrál ve Švédsku, byl jsem v týmu nejstarší, všichni ke mně vzhlíželi jako ke klíčovému hráči. Tady bylo čtyři nebo pět kluků starších než já. Je vždy fajn přijít do zkušenějšího mužstva.

V lize ale Znojmo bylo nováčkem...
Ano, vzhledem k EBEL jsme ale zkušenosti postrádali, byla to první sezóna. Vím, že novinami proběhly články, že učím kluky po tréninku, jak se prát. Taky já jsem se ale od nich hodně naučil, je to skvělá parta lidí a na tréninku byla vždy dobrá nálada. Čas strávený tady jsem si opravdu užil.

Máte už nějaké plány pro příští sezónu?
Rád bych se sem vrátil, určitě. Všem jsem to řekl. Doufám, že se dohodneme. Nezáleží to jen na mě, ale samozřejmě i na trenérech a vedení.

NEWSLETTER