Druhý zápas bude úplně jiný, věří Martin Stloukal

Aktuální zprávy
PO 20. 2. 2012
<em>Znojmo</em> - Vůbec poprvé v této sezóně se v neděli Martin Stloukal postavil v Záhřebu na střídačku Orlů jako hlavní trenér. V úvodním kole v září ještě působil v roli asistenta, den před Silvestrem pak odpykával pětizápasový disciplinární trest. Úvodní duel čtvrtfinálové série proti místnímu Medveščaku skončil úspěšněji pro domácí, znojemský kouč se ale směrem k dalším zápasům dívá pozitivně. „Že jsme první zápas prohráli, to nic neznamená. Máme natrénováno tak, že je utaháme.“

Od začátku bylo zřetelné, že vám důrazná hra Medveščaku dělá problémy. Na ledě byla vidět i optická převaha ve výšce a váze…
Věděli jsme, že na nás mohou hrát jenom tímto stylem. Vlítli na nás. Vychází z toho, že jsme Češi a fyzická hra nám vadí. Teď jsme se bavili s Mikem (Dantonem), který je trošku rozhozený, protože to s našimi hráči zamávalo. Jak jsem tým poznal, vím, že se hrozně rychle učí. Chci věřit, že druhý zápas bude úplně jiný. Ještě za stavu 2:1 to tady bylo otevřené. Mám pocit, že od desáté minuty druhé třetiny jsme hráli lépe. Jak si oni myslí, že nás zastraší, my jsme přesvědčeni, že je ubruslíme. V sérii rozhodne, který hokejový styl bude mít v dané chvíli větší štěstí. Nic neznamená, že jsme ten první zápas prohráli. Klidně můžeme prohrávat 0:3 a pak to otočit. Máme natrénováno tak, že je utaháme.

foto
⇒  Martin Stloukal

Může být pro Znojmo výhodou, že se hraje na střídačku doma venku?
Hraje to strašnou roli, ale rozhodne opravdu štěstí. Kdybychom tady netrefili tyčku a dali gól, oni se rozklepou. Řekli by si, že na nás vlítli, ale najednou by to přestalo fungovat. A co dál? Tak s nimi budeme hrát hokej nebo nebudeme? Když s námi hráli hokej, dostali 8:2. Když nás bili, vyhráli 5:1. Budeme se snažit utkání strašně zrychlit. Dnes se kolikrát opravoval led, jezdila po něm rolba. To nám nehrálo do karet, kvůli tomu vypadnete z rytmu. Opravili jsme oslabení. Záhřeb má nejlepší přesilovku v soutěži, ale my jsme se na ně speciálně připravovali, udělali zvláštní formaci a dnes nám z ní nedali gól. Jsem rád, že obrana funguje. Bude se nám dařit ještě více. Potřebujeme, aby měl zápas spád. Když se tak stane, máme šanci.

Bavíme se o přesilových hrách soupeře, ale znojemské nebyly nic moc.
My je nemáme celou sezónu. Je to o kvalitě. Máme Pepe Puchera, další hráči už tolik zkušeností nemají. Pak přesilovky nehrajeme tak, jak bychom měli. Byl tu strašný led. Je nejhorší v celé soutěži, jako byste hráli na písku.

V Chorvatsku bylo tradičně vyprodáno. Budete stejnou podporu potřebovat i doma?
Jsem přesvědčen, že lidé přijdou a dodají nám křídla. Kluci jsou vesměs mladí a strašně je to vyhecuje. Vidím to na nich. Když je plný zimák, mají rozsvícené oči, chtějí se předvést. Věřím, že bude plný dům, a to nám strašně pomůže.

Zmínil jste, že je tým Orlů vesměs mladý. Jak se právě mladíci vypořádali s tvrdou hrou fyzicky vyspělých a zároveň zkušený hráčů?
Ze začátku na nich bylo vidět, že nemají jistotu. Trošku je to svazuje. Pořád odněkud čekají ránu, místo aby se jí snažili ujet, což jim dokola opakujeme. Když budeme bruslit, nemůžou nás trefovat, protože budeme všude o krok dříve. Když jdete na led s obavou, že vám hráč skočí do obličeje, nebo vás někde narazí zezadu, je to dvakrát horší. Trenér to může říct, ale hráč si tím nakonec musí projít sám. Jsem přesvědčen, že si tím prošli, a věřím, že Medveščak už jinak hrát nebude. To je jejich maximum.

Takže věříte, že nakonec vyhraje technika nad sílou?
Naše technika zůstane, jak je, ale musíme k ní ještě přidat sílu. V nadstavbě jsme se nenechali řezat od Villachu a vyhráli jsme tam i doma. Graz jsme doma zmazali taky. Věřím, že je to otázka zvyku. Tito hráči jsou šikovnější i větší než Villach, ale pořád je to o tom, že my jsme rychlejší.

Takže respekt z umístění Medveščaku po základní části nemáte?
Vůbec. To je úplně smazané.

NEWSLETTER