Marek Čiliak: Pokud půjdeme víc do brány, můžeme se Záhřebem vyhrát

Rozhovory
NE 19. 2. 2012
<em>Znojmo</em> - Orli v neděli večer odstartovali svoji premiérovou cestu napříč vodami play-off EBEL. Za mohutné podpory svých fanoušků vyjeli znojemští rytíři na rozpálený záhřebský led, kde bohužel prohráli 1:3. I tentokrát se do brány postavil nováček v orlím dresu, Marek Čiliak, který zaskakuje za zraněného Ondřeje Kacetla. Jak viděl úvodní zápas play-off s Medvědy právě on, jsme se zeptali ihned po utkání.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Celkem dlouho jsi držel naději na vyrovnání a zvrácení zápasu ve váš prospěch…
Nevím, jestli držel je to správné slovo. Rozchytal jsem se už v první třetině a snažil se nevyrážet puky moc před sebe, protože jsem věděl, že soupeř bude před bránou nebezpečný. Ti hráči byli velcí. Hrálo se mi dobře, ale čekal jsem, že budeme mít víc šancí. Zdálo se mi, že jsme moc nestříleli a netlačili se před jejich bránu. Nevím, jestli jsme se jich lekli nebo co se stalo, nechápu to… Předtím jsme hráli úplně jiné zápasy a řekl bych, že jsme byli více drzí. Dnes jsme neměli tolik šancí jako v předešlých zápasech.

Říkal jsi, že ses rozchytal… Ale tohle nebyl úplně typický zápas, těch střel tam z jejich strany taky moc nebylo…
Nebyl typický, ale měli tam pár nebezpečných akcí, taky hodně střel od modré čáry a z mezikruží. Stříleli mi to většinou na lapačku a vlastně jsem to neměl jak vyrazit.

Právě těchto zákroků jsi tam taky pár měl. Trefili tě na lapačku nebo jsi to stihl chytnout?
Stihl jsem to. Oni to dávali nad rameno a já tam lapačku nemívám, spíš to byl reflex.

foto
Marek Čiliak nyní zastupuje zraněnou znojemskou jedničku Ondřeje Kacetla

Jaké to je pro brankáře, když k němu přijede pět takových chlapů jako hora? Dnes i obránci často sjížděli pod kruhy, s ničím se na brankovišti nemazlili, a hra se proto často vykazovala…
Bylo to hrozné. Takové hráče a mumraj před bránou jsem ještě nezažil. Nevěděl jsem, kudy se mám dívat. Většinou jsem se musel dívat mezi nohama a jsem rád, že mě ty puky trefovaly a jim nepadly góly, protože místy jsem nic neviděl.

Říkal jsi, že zápasy předtím jste hráli lépe. Znamená to, že v dalších duelech máte větší šanci na výhru, když najedete na styl, který jste praktikovali v předešlých duelech?
Tak my jsme si už před zápasem povídali, co na ně platí, ale myslím si, že doma budeme hrát agresivněji, budeme dotěrnější a budeme mít více šancí. Vážně se mi zdá, že kromě té jedné gólové, jsme jich dnes moc neměli. Puky jsme jen nahazovali a vůbec jsme nechodili do brankáře, tak jak jsme to dělali v zápasech předtím. Takže pokud tohle změníme, můžeme s nimi vyhrát.

Občas se zdálo, že hráči mají z osobních soubojů strach…
Ti hráči byli samozřejmě obrovští, ale myslím si, že z nich nikdo strach neměl. Vždyť velké hráče mají i ostatní týmy, takže strach určitě nemáme.

Zápas byl dnes vyprodaný, jak se ti líbila divácká kulisa?
Bylo to super. Moc se mi to líbilo. Ale i ve Znojmě je skvělá atmosféra. Myslím si, že i doma to bude něco podobného.

NEWSLETTER