Jsem takový sváteční střelec, směje se Jiří Beroun

Rozhovory
SO 4. 2. 2012
<em>Znojmo</em> - Až na šestý pokus se znojemským hokejistům podařilo zdolat rakouského soupeře z Grazu. O to cennější vítězství to je, když se tým vedený Martinem Stloukalem posunul na první postupové místo tabulky. Do konce nadstavby však ještě zbývají čtyři kola. „S výsledky jsme zatím spokojeni. Čekají nás ale ještě tři zápasy, takže musíme v každém bodovat. Věřím, že postoupíme,“ říká kapitán týmu Jiří Beroun.

„Byl to důležitý zápas. Vlastně jako každý jiný, který teď v nadstavbě hrajeme. Jsme rádi, že jsme ho zvládli,“ hodnotí jednatřicetiletý útočník. „Už ten zápas v Grazu jsme měli dobře rozehraný, ale bohužel nám nevyšel závěr. Tentokrát jsme si to pohlídali a zaslouženě jsme vyhráli.“

Právě Beroun otevíral účet zápasu ve třetí minutě. „Už jsem byl na ledě dlouho. David Bartoš mi nahrál puk a přede mnou bylo trochu volno, takže jsem rád, že to tam padlo,“ popisuje gólovou akci. „Jsem takový sváteční střelec,“ dodává s úsměvem.

„Byl to už šestý vzájemný zápas, tak jsme je chtěli porazit. Bylo by špatné ze šesti utkání s nimi ani jednou nevyhrát,“ poukazuje na skutečnost, že se jeho týmu proti Grazu nedaří. Z dvanácti možných bodů si připsal pouhé tři.

Zápas byl plný emocí. Čtyři bitky během jednoho duelu znojemský stadion již dlouho nezažil. Během třetí třetiny se do sebe pustili nejprve Stehlík s Lefebvrem, následně i Lattner s Modererem a deset sekud před sirénou dokonce celé pětky. Pikantní byl především souboj dvou Kanaďanů Dantona a Lefebvreho. „To k tomu patří. V Grazu hraje spousta Kanaďanů, kteří jsou na tento styl hokeje zvyklí. Kluci, co jsou trochu stavění a připravení na bitky, tak šli ukázat, že se jich taky nebojíme,“ uzavírá Beroun.

NEWSLETTER