Přijíždí mistr ze Salzburgu, zápas poprvé živě na internetu!

Naši soupeři
ČT 5. 1. 2012
<em>Znojmo</em> - V pátek od 17:30 změří Znojmo na domácím ledě síly s úřadujícím mistrem EBEL ze Salzburgu. Zda se Orlům podaří získat plný počet bodů a vybojovat v domácí aréně vítězství, se můžete přijít přesvědčit na vlastní oči! Vedení klubu Orli Znojmo zároveň připravilo pro fanoušky ve spolupráci s webem tvcom.cz a iFortunou z tohoto utkání zdarma zkušební přenos! Klub by chtěl tímto krokem zvýšit komfort diváků, kteří se z jakéhokoliv důvodu nemohli na stadion osobně dostavit.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Utkání budou snímat dvě kamery, navíc budou i komentovaná. Streaming je omezen na území České republiky z důvodu dodržení stávajících vysílacích prav EBEL. Během zápasu lze na utkání živě sázet přímo na internetových stránkách Fortuny, které naleznete pod tímto odkazem.

Jak již bylo zmíněno, první živý přenos startuje v pátek, kdy se na ledě Orlů představí mistrovský Red Bull Salzburg. O dalších přenosech se intenzivně jedná a vedení klubu je blízko dohodě!

Zápas Orli Znojmo - EC Red Bull Salzburg od 17:30


Představení soupeře

foto
⇒  Brankářská jednička Salzburgu Josh Tordjman

Ambiciózní Salzburg momentálně obsazuje druhou příčku v tabulce, hned za prvním suverénním Linzem. Svěřenci kanadského trenéra Pierra Pagého ale už nemohou pomýšlet na příčku nejvyšší, neboť na tu ztrácí deset bodů. Přesto mohou poslední týdny a měsíce hodnotit pozitivně, dlouho se totiž pohybovali na hranici první šestky zajišťující postup do play-off, nyní už o jejich účasti ve vyřazovacích bojích zřejmě nemůže být pochyb.

Velkou oporou úřadujícího mistra EBEL je útočník Robert Earl, který si v celkové produktivitě hráčů vybojoval osmou příčku za devatenáct vstřelených branek a sedmnáct asistencí. Za zmínku stojí i Ramzi Abid (13+16), jenž svůj klub obohacuje mimo jiné mnoha zkušenostmi ze zámořských i evropských soutěží.

Velkou oporou mezi třemi tyčemi je pro Salzburg kanadský brankář Joshua Tordjman, který rakouskou svatyni střeží s 91,8% úspěšností. Jeho náhradníkem je mladá rakouská naděje Thomas Höneckl.

Vzájemné zápasy

Orlům se hned v prvním vzájemném duelu podařilo nad silným soupeřem zvítězit, a to na domácím ledě 3:1. Bohužel pro Znojmo další zápasy už příliš úspěšné nebyly. V prvním střetnutí na ledě Salzburgu neodolali domácímu tlaku a podlehli 3:5, poslední návštěva rakouského stadionu nedopadla o nic lépe a Orli se vraceli s porážkou 2:5.

Z Orlí kabiny

foto
⇒  Adam Havlík si i v posledním duelu proti Vídni připsal 2 body

Orlům se lepí smůla na paty. V posledních pěti zápasech se jim nepodařilo ukořistit plný počet bodů, malé zlepšení přišlo až v zápase s Vídní, kde po dobrém výkonu získali alespoň jeden cenný bodík navíc. "V zápase jsme byli lepším mužstvem, ale neproměnili vyložené šance. Nedaří se nám ani přesilovky, které sice na tréninku cvičíme, v zápase ale poté hráči dělají něco jiného," řekl asistent trenéra Petr Kučírek.

Orli mají na vylepšení svého postavení v tabulce už jen několik zápasů, o příčku před nimi se nachází rakouský Graz, který se v posledních několika zápasech také potýkal s prohrami. "Proti Salzburgu se budeme znovu snažit o útočný hokej, s naším mladým týmem si ani nemůžeme dovolit hrát příliš defenzivně," naznačil Kučírek.

Roli nejproduktivnějšího hráče orlí kabiny se ujal Adam Havlík (10+16), který se svými 26 body obsazuje celkově dvacátou devátou příčku v ligových statistikách. "Už ve svém věku je naším nejlepším útočníkem, takže samozřejmě se o něj zajímají ostatní kluby. Pokud se nám jej i další mladé hráče podaří udržet, můžeme hrát za rok či dva v horních patrech tabulky," pokračuje Kučírek.

O čtyři body méně má na svém kontě ostřílený útočník Peter Pucher (8+14), který po několika letech opět tráví sezónu v orlím hnízdě. V úspěšnosti brankářů si vede o kousek lépe Ondřej Kacetl, který hlídá prostor v brankovišti s 89,91% úspěšností, a proti Salzburgu by měl znovu chytat.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Martin Bogen, Michael Graber (oba AUT)
Čároví: Patrick Kalb, Norbert Mathis (oba AUT)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Bořuta, Škadra, Pláněk, Štach, Hájek, Vosátko, Hranáč - Šeda, Kanko, Danton - Haman, Podešva, Komínek - Beroun, Pucher, Staněk - Havlík, Bartoš, Lattner - Trojan.

EC Red Bull Salzburg: Tordjman - Trattnig, Davison, Lynch, Schlacher, Reitz, Trummer, Pallestrang, Mühlstein - Regier, Abid, Bois - Raffl, Earl, Aubin - Williams, Schiechl, Puschnik - Kristler, Brucker, Hofer.

Další zápasy 38. kola

EC KAC - HK Acroni Jesenice
SAPA Fehérvár AV19 – Moser Medical Graz99ers
HDD TILIA Olimpija Ljubljana - EC REKORD-FENSTER VSV
UPC Vienna Capitals - KHL Medvescak Zagreb

NEWSLETTER