Orli odjíždějí za body do Salzburgu

Naši soupeři
SO 3. 12. 2011
<em>Znojmo</em> - Po nevydařeném utkání proti Grazu se Orli chystají do Salzburgu, momentálně ke třetímu týmu tabulky. Přesto budou chtít Jihomoravané za každou cenu ukořistit body, neboť jejich výsledky z posledních utkání mluví v jejich neprospěch. Podaří se zvítězit i se stále rozrůstající se marodkou? Úvodní buly bude vhozeno v 17:30 hodin.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Představení soupeře

Ambiciózní tým z města Salzburg pod taktovkou kanadského trenéra Pierra Pagého se poslední dobou potýká s výkonnostními odchylkami. Momentálně se drží na třetím místě EBEL tabulky se shodným počtem bodů s Medvědy ze Záhřebu, přičemž oba celky ztrácejí na první Linz celých devět bodů.

V posledních třech utkáních si Red Bull připsal na své konto pouze tři body, první dva proti Fehérváru, kdy po nepřesvědčivém výkonu vyhrál na domácím ledě 3:2. Další bod si pak přičetl v Lublani, kde po gólové smršti urval výhru 6:5 v pordloužení. V posledním zápase proti Vídni se nepodařilo domácímu Salzburgu zvítězit a podlehl 1:2.

Nejproduktivnějším hráčem Salzburgu je klubová stálice Rakušan Thomas Raffl (8 + 21), se svými dvaceti devíti body je šestým nejproduktivnějším hráčem soutěže a zároveň pátým nejlepším nahrávačem. Druhé místo v klubových statistikách náleží Američanu Robertu Earlovi, který se svými dvaceti osmi body (13 + 15) zaostává za Rafflem pouze o jeden bod.

foto
⇒  Joshua Tordjman je šestým nejlepším brankářem ligy

Nejlepším obráncem týmu je kanadský Brent Aubin s osmnácti body (9 + 9), v jehož stínu je rakouský odchovanec Mathias Trattning (3 + 11). Třetím nejlepším bekem je Kanaďan Douglas Lynch se třinácti body (4 + 9).

Mezi tři tyče se standardně staví vynikající Kanaďan Joshua Tordjman (0 + 1) s úspěšností 92,2%. V bráně strávil již 22 zápasů, přičemž i jeho zástupce Thomas Höneckl s úspěšností 86,8% a šesti odchytanými zápasy je velice důstojnou náhradou za týmovou jedničku.

Marodku Red Bullu neplní ani jedno jméno, dá se tak očekávat, že soupeř nastoupí v plném počtu.

Vzájemné zápasy

Ze vzájemných duelů zatím vyšly oba týmy nastejno, každý má po jedné výhře a jedné prohře. První zápas Orli vyhráli 3:1 na domácím ledě, ve druhém zápase však na ledě Salzburgu neuspěli a podlehli 3:5.

Z kabiny Orlů

Znojmo se v poslední době potýká s velkými neúspěchy, svědčí o tom především čtyři prohrané zápasy v řadě a předposlední místo v tabulce. V pátek Orli doma podlehli 1:2 Grazu. Jediný gól se podařilo vstřelit tečí Davidu Bartošovi , který si tak připsal svůj druhý gól v EBE lize.

foto
⇒  Petr Kanko je na týden mimo hru

Hrozivě se rozrůstá také znojemská marodka, o všech jejích členech se rozhovořil hlavní trenér Martin Stloukal: „Šeda má problémy s ramenem, to nevidím vůbec dobře. Kdo někdy měl takové zranění, tak ví, že je to na dlouho. Kankovi se zanítila rána z Lublaně, je sedm dní na antibiotikách. Proti Grazu se zranil Beroun, pravděpodobně si natrhl triceps. Také Martin Škadra je mimo, dostal pukem před bránou, vypadá to na zlomenou nártní kůstku. A Tomáš Komínek má natržený sval. Do zápasu v Salzburgu nenastoupí z téhle pětice nikdo.“

Bude hrát Znojmo na tři pětky? Hovoří se o posilách, k těm říká Stloukal následující: „Prosáklo se, že jednáme. Samozřejmě, jednáme o posílení týmu, nikdo tu nespí. Ale náš rozpočet není nafukovací.“

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Thomas Berneker (AUT), Christian Jelinek (AUT)
Čároví: Norbert Mathis (AUT), Oskar Wallner (AUT)

Sestavy z posledního utkání

EC Red Bull Salzburg Tordjman – Lynch, Schlacher, Trattning, Welser, Heinrich, Davison, Pallestrang, Mühlstein – Regier, Abid, Bois – Raffl, Earl, Aubin – Kristler, Williams, Latusa – Schiechl, Brucker, Pöck.

Orli Znojmo: Kacetl - Bořuta, Škadra, Pláněk, Štach, Stehlík, Hranáč, Vosátko, Hájek - Beroun, Haman, Lattner - Podešva, Pucher, Havlík - Jarůšek, Bartoš, Videlka - Říha, Staněk, Trojan.

Další zápasy 27. kola

KHL Medvescak Zagreb - EV Vienna Capitals
HK Acroni Jesenice - EC-KAC
Moser Medical Graz99ers - SAPA Fehervar AV19
EC REKORD-Fenster VSV - HDD TILIA Olimpija Ljubljana

NEWSLETTER