Kapitán Jiří Beroun: Graz byl soupeř k poražení

Rozhovory
SO 3. 12. 2011
<em>Znojmo</em> - „Je tu neveselo, je tu truchlivo.“ Slovy jedné pohádkové písně by se dala vyjádřit nálada po pátečním utkání s Grazem. Rakouský tým, mimochodem rovněž tabulkový soused Orlů, odjíždí z jihu Moravy s oběma body, ke kterým sebevědomě vykročil již v úvodu první třetiny. Znojmo tak muselo téměř celý zápas dotahovat náskok soupeře, bohužel bídná produktivita stále ničí šance na úspěch. Své o tom ví také znojemský kapitán Jiří Beroun: „V tom se zápas rozhoduje – oni šance promění, my ne.“

Již čtvrtý zápas v řadě nedokázal Orli bodovat, tentokrát stál v cestě za vítězstvím rakouský Graz a jeho bleskový start do střetnutí, v němž již v sedmé minutě vedl o dva góly. „Měli jsme špatný vstup do utkání, v posledních zápasech nám obecně déle trvá, než začneme trochu hrát. V první třetině jsme hráli zle, v dalším průběhu hry jsme si už začali vytvářet šance, které jsme ale opět nedokázali proměnit. Gól jsme dali až šest minut před koncem, kdy se už těžko něco dotahuje,“ popisoval průběh hry zklamaný Jiří Beroun.

Zkušený soupeř si po podařené první třetině pohlídal vývoj utkání, pozorná obrana v čele s gólmanem Weinhandlem byla téměř nepřekonatelnou překážkou pro znojemské hráče, přesto si v některých pasážích dokázali vytvořit tlak. „Měli jsme spoustu střel, které šly pět, šest centimetrů vedle tyčky, v tom se zápas rozhoduje – oni šance promění, my ne,“ zamýšlel se nad bídnou produktivitou svého týmu Jiří Beroun.

Graz pokořil Znojmo již ve třetím vzájemném měření sil. Zdá se, že jeho hra Jihomoravanům příliš nesvědčí. „Myslím, že dneska byli k poražení. Hrají důraznější hokej, ale s tím se musíme v této soutěži vyrovnat. Nějaký Graz by nás neměl tvrdší hrou zaskočit,“ nebral si servítky pro prohraném domácím duelu s nepříjemným rivalem Beroun.

foto
Kapitán Znojma Jiří Beroun

Orli dostali od Rakušanů několik šancí, jak skóre změnit ve svůj prospěch. I v početních výhodách se však znojemští hráči prosazovali jen ztěží. „Snažili jsme se na tréninku na přesilovkách zapracovat, něco změnit, ale opět přesilové hry bez efektu. Pro nás z toho vyplývá, že na nich musíme dál makat, zkusit něco nového a uvidíme,“ litoval promarněných příležitostí znojemský útočník.

Během sezóny se na dresu Jiřího Berouna začalo objevovat kapitánské „C“. V těžkých chvílích by to tedy měl být hlavně on, který strhne mužstvo k bojovnosti. „Každý se snaží burcovat, každý chce vyhrávat. Za mužstvo můžu říct, že všichni bojujeme. Už jsme čtyři zápasy po sobě prohráli, to nikomu na náladě a sebevědomí nepřidá,“ nastiňuje situaci v kabině orlí kapitán.

Pozorným fanouškům jistě neuniklo, že znojemská „třicítka“ nedohrála celé utkání s Grazem. „Mám z minulého kola s Vídní trochu natržený deltový sval, šel jsem s tím do zápasu, ale ruka mi ztuhla a už jsem ani nemohl dohrát. Doktor mi zakázal v neděli v Salzburgu hrát, ale uvidíme. Já doufám, že naskočím,“ věří Jiří Beroun v brzké uzdravení. Samotný hráč se tak přiřadil k hrozivě se rozrůstající marodce týmu, která momentálně čítá Jana Šedu, Petra Kanka a Tomáše Komínka. Proti Grazu navíc nedohrál zadák Martin Škadra, o jehož zdravotním stavu budeme během dne informovat.

NEWSLETTER