Chci hlavně pomoci mužstvu, hlásí nová posila obranných řad Orlů Jan Hranáč

Rozhovory
ČT 10. 11. 2011
<em>Znojmo</em> - Nová posila orlí letky, obránce Jan Hranáč, je představitelem především nepřeberného množství zkušeností. Tento odchovanec mosteckého hokeje velkou část své kariéry strávil v extraligovém Litvínově, kde patřil k základním stavebním kamenům týmu. Vyzkoušel ale i slovenskou a ruskou nejvyšší soutěž. Na sklonku své hokejové kariéry se ze zahraničí vrátil zpět domů a nyní se společně s Jihomoravany bude pokoušet dobýt Erste Bank ligu, kterou okusil již při víkendovém domácím maratonu Orlů.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Na jihu Moravy jste teprve krátce, jak se Vám zde líbí?
Znojmo je hezké město, znám ho z doby, kdy hrálo extraligu. Tehdy jsme sem jezdili s Litvínovem poměrně často, takže Znojmo znám.

Letos jste se vrátil ze slovenského extraligového Zvolenu do Čech, resp. do rodného Mostu, co rozhodlo o spolupráci s Orly Znojmo?
Byl jsem dohodnutý s manažerem Mostu od začátku, že když bude šance a já budu moci někam odejít, tak mě pustí. To je prakticky vše, co o tom rozhodlo.

foto
Jan Hranáč přišel do Znojma začátkem listopadu

Máte za sebou bohatou hokejovou kariéru, hájil jste barvy extraligového Kladna a Litvínova, poslední roky jste strávil ve službách týmů slovenské nejvyšší soutěže. Můžete tyto dvě ligy porovnat s EBEL, v čem se liší?
Rozdíl je především v taktice. V EBEL mužstva napadají pořád stejně. Napadá se ve dvou hráčích, když prohráváte ale i vyhráváte. V české i slovenské extralize se hraje více ve středním pásmu, jednoduše řečeno se tolik nenapadá. To je ten nejmarkantnější rozdíl.

Ve znojemském dresu jste odehrál už dva zápasy, co si myslíte o Erste Bank lize?
Hraje se rozhodně úplně jiný hokej. Hra není tolik taktická. Jak říkám, hraje se nahoru – dolů. Je to úplně něco jiného než extraliga nebo první liga.

Do týmu jste původně přišel pouze na zkoušku, jak to momentálně vypadá?
Trenér mi řekl, že tu zůstanu do konce sezóny.

Jaké cíle máte pro současnou sezónu?
Já ve svém věku už žádné osobní cíle nemám. Chci hlavně hrát co nejlépe a pomoci mužstvu k co nejlepšímu výsledku. Toto je momentálně můj cíl.

Ve svých dvaačtyřiceti letech jste nejstarším hráčem v lize, jak to vnímáte?
Už je to tak, zvykl jsem si na to. Již několik let jsem v kabině vždy nejstarší. I když tady je Radek Haman, ten je mladší jen o pár dní... Sám Radek mi říkal: „Zaplať pánbůh, že jsi přišel, alespoň to, že mi říkají dědku, přejde na tebe.“

NEWSLETTER