Stáli v pěti na modré, povzdechl si Martin Pláněk

Rozhovory
NE 23. 10. 2011
<em>Znojmo</em> - Posledním celkem, s kterým se Znojmo dosud v Erste Bank lize dosud neutkalo, byli Orli z Villachu. Ti se na jihu Moravy prezentovali defenzivní taktikou, pro oko diváka nepříliš atraktivní. „Ostatní týmy se snažily aspoň trochu útočit, Villach byl ale úplně zatažený,“ smutně komentoval taktiku soupeře střelec druhé znojemské branky Martin Pláněk.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Znojemští hokejisté o očekávané defenzivní partii ze strany svého soka věděli, spolehlivý recept na obrannou hráz ale za celý zápas najít nedokázali, přestože soupeře často svírali v jeho pásmu. „Je nepříjemné, když celý zápas jen stojí v pěti na modré a musíme útočit do plných. Tlačili jsme je, vytvořili si i nějaké šance, ale bohužel nám to tam nepadlo. Oni naopak měli snad tři střely a trefili je do brány,“ všiml si Pláněk.

foto
⇒  Martin Pláněk

Zatímco v minulých duelech tak mohli dobře bruslící Orli často profitovat z otevřené obrany soupeře a rychlých brejků, dnes jim nezbývalo nic jiného, než dobývat obrannou tvrz. „Byli jsme jasně lepší, ale pak dostaneme gól z protiútoku… Škoda. Ostatní týmy se snažily aspoň trochu útočit, takže jsme měli více příležitostí ke vstřelení branky, ale Villach byl úplně zatažený a hrálo se proti nim špatně,“ potvrdil znojemský obránce.

Pláněk si v utkání připsal na své konto další vstřelenou branku, už pátou v sezóně, čímž vyrovnal bilanci dosud nejlepšího střelce týmu Jana Šedy. Tato trefa ale rozhodně nebyla obyčejná, z Pláňkovy hole zamířil puk do masky gólmana Starkbauma a těla vracejícího se obránce, teprve poté přešel brankovou čáru. „V oslabení jsem podpořil útok, vystřelil přes jejich obránce a všiml si, jak střela jde gólmanovi do masky. Pak už jsem jen viděl, že se všichni radují,“ popsal šťastný střelec. „Tak jsem se podíval aspoň na opakovačku na kostce.“

NEWSLETTER