Zvedli jsme se hlavně motivačně, přemítá Petr Kanko

Rozhovory
SO 15. 10. 2011
<em>Znojmo</em> - Na jih Moravy přišel teprve před několika měsíci, přesto mezi znojemskými fanoušky jen ztěží naleznete někoho, kdo by neskloňoval jeho jméno ve všech pádech. Petr Kanko je pro mužstvo takřka nepostradatelný, o čemž svědčí i písmeno „A“ na jeho dresu. Ve vydařeném utkání se Záhřebem jeden gól vsítil, na další dva přihrál a rozehřál prokřehlé tribuny nefalšovanou bitkou. Přestože ho po zápase zdobil krvavý šrám pod pravým okem, byl s výkonem svého týmu spokojen: „Odehráli jsme kvalitně celých šedesát minut, to přineslo své ovoce.“
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Na svou premiéru na znojemském ledě zřejmě Záhřeb nebude vzpomínat v dobrém. Orli celý zápas dominovali a svému soupeři nedali téměř žádnou šanci. „Každý hráč odmakal svoje, a proto jsme je přehráli a hlavně přebruslili. Chorvati sem jeli o den dřív, bylo jasné, že se na nás připravili, že nás chtějí přehrát, ale dnes neměli šanci,“ věděl Petr Kanko.

Sám Kanko otevřel skóre večera, v kombinaci se svými parťáky z útoku překonal brankáře Vasiljeviče již v osmé minutě. „Nahodili jsme puk do útočného pásma, zakřičel jsem si o přihrávku na Honzu Lattnera, ten mě neslyšel, pak se k puku dostal Honza Šeda, který mi už perfektně nahrál. Já jsem jen zavřel oči a pustil jsem to tam. Musím přiznat, trochu náhoda,“ popisuje svůj střelecký úspěch znojemská desítka.

foto
Petr Kanko je s bilancí 2 + 7 nejproduktivnější hráč Znojma

Dalším velkým momentem utkání v podání šikovného útočníka byla bitka s kanadským útočníkem Pascalem Morencym. „Přijel ke mně a říkal, ať jdeme do bitky. Shodil rukavice, dal mi jednu ránu ze strany, a pak už jsme byli v sobě,“ líčí Kanko a zároveň doufá, že celá záležitost nebude mít žádnou disciplinární dohru: „To teď nevím, budu se muset zeptat. Nedostal jsem trest do konce zápasu, tak by to snad nemělo mít nějakou dohru.“

Do třetí třetiny šlo Znojmo za stavu 6:2, z některých reakcí záhřebských hokejistů byla znát frustrace z průběhu hry, nakonec se ale zápas obešel bez větších zákeřností. „Kluci jsou dost ostřílení, aby věděli, jak takové utkání dohrát. Taky tady už zafunguje trochu ta česká vyčůranost, kdy hráč uhne od mantinelu, ať si raději rozbije hubu ten druhý. Myslím, že už jsme si to zkušeně pohlídali,“ liboval si Petr Kanko.

Není pochyb o tom, že Orli prožívají zatím nejlepší část sezóny. Změna trenérů dala týmu tolik proklamovaný impuls a zdá se, že nově namazaný motor šlape. „Pokaždé, když příjde někdo nový do kabiny, tak se něco změní, něco naskočí. Podle mě jsme se zvedli hlavně motivačně, něco cvaklo v hlavách, snažíme se plnit to, co se po nás chce. Sezóna je ale dlouhá, tak uvidíme, co bude dál,“ uzavírá povídání Kanko.

NEWSLETTER