Peter Pucher: Byl to dobrý hokej, musel se líbit

Rozhovory
NE 9. 10. 2011
<em>Znojmo</em> - Do Znojma se vrátil na jedné straně s ovacemi a fanfárami, na straně druhé s nedůvěrou a pochybnostmi. Svými výkony na ledě ale nyní Peter Pucher ukazuje, že do starého železa rozhodně nepatří. V zápase proti Salzburgu se blýsknul krásným gólem, v tabulkách produktivity je na předních příčkách, přesto o své hře skromně dodává: „Raději moc nevymýšlím, protože když se o něco snažím, většinou to nedopadne dobře.“

Petře, máte za sebou druhý vyhraný zápas pod novým koučem. Jak hodnotíte právě duel proti Salzburgu?
V každém případě byl super. My jsme začali hrát trochu jinak, než jsme hráli předtím. Snažili jsme se být aktivnější. Hráli jsme doma a před domácím publikem má hra takto vypadat. Zvládli jsme zápas dotáhnout do vítězného konce. Myslím, že to byl dobrý hokej, který se musel líbit.

Dal jste třetí a zároveň poslední gól Orlů v utkání, jak se díváte na něj?
Byl pěkný (smích). Adam Havlík výborně zabojoval, vytáhl puk do středu kluziště. Chvíli jsem si počkal na přihrávku, snažil jsem se nic nevymýšlet, protože když se o něco snažím, tak to většinou nedopadne dobře. Vystřelil jsem na stranu gólmanovy lapačky a propadlo to tam, takže absolutní spokojenost.

Dnes jste se objevil ve formaci spolu s Vladimírem Říhou a Adamem Havlíkem, jak se Vám s nimi hraje?
Vláďa i Adam jsou dobří hráči. Jsou rychlí a výborně to umí s pukem. Myslím, že až si na sebe ještě trochu zvykneme, bude to z naší strany naprosto perfektní hokej.

Co říkáte na hokejovou kulisu? Z tribun v jednu chvíli znělo i staré známé spojení: „Teraz to príde“.
Ano, ano (smích). Divákům bych chtěl poděkovat, že si na to vzpomněli. Zahřálo mě to u srdce a bylo to moc pěkné. Fanoušci byli úplně super a jsem rád, že si to dnes s námi užívali. Nám se i výborně hraje, když máme za sebou takto skvělou podporu.

Jak se díváte na výměnu trenérů? Je tato změna přínosem?
Těžko říct. Zatím vyhráváme. Zvítězili jsme ve dvou zápasech za sebou, což je velké plus. Jsem rád, že se to takto nastartovalo, že bodujeme, protože body potřebujeme jako sůl. Chceme se dostat do středu tabulky, tak doufám, že máme dobře nakročeno.


Úspěšnou domácí premiéru má za sebou také hlavní kouč na znojemské střídačce Martin Stloukal. Po vítězství na ledě Jesenice, tak navázal dalším dvoubodovým ziskem.

Pane Stloukale, v předešlých zápasech jste inkasovali velký počet gólů, sázíte nyní více na defenzivní pojetí hry?
V žádném případě. Nemůžete to postavit jen na tom, že budeme hrát defenzivně nebo ofenzivně, dnes už je jiná doba, vyžaduje se plošný hokej. Pokud má být hráč platný pro tým, tak musí odvést práci jak v obraně, tak v útoku - padesát na padesát procent.

Odehráli jste již několik utkání na mezinárodní scéně, platí stále tvrzení, že EBEL je kvalitnější než první česká liga?
Soutěž je samozřejmě někde úplně jinde, než česká první liga, to nelze porovnávat, to by byla zbytečná debata. Co se týče české extraligy, tak první čtyři týmy EBEL jsou někde do šestého místa extraligy. Zbytek je na úrovni Kladna, Mladé Boleslavi, Ústí nad Labem či Chomutova.

NEWSLETTER