Hájek zůstává ve Znojmě, trojice Orlů končí

Aktuální zprávy
SO 17. 9. 2011
<em>Znojmo</em> - Historicky první sezóna Orlů v EBEL se rozběhla již před týdnem, ovšem pohyb v kádru nekončí. Vedení klubu se dohodlo do konce sezóny na spolupráci s Davidem Hájkem, kterého trenéři v minulých dnech testovali. Jednatřicetiletý bek nastoupí za Znojmo příští týden. Opačným směrem putuje trojice Tomáš Klimeš, Aleš Staněk a Jiří David.

Obránce Jiří David ukončil profesionální hokejovou kariéru a našel si lepší civilní zaměstnání. Tomáš Klimeš míří na hostování do brněnské Techniky a pro Aleše Staňka hledá klub nové angažmá.

David Hájek

David Hájek patří mezi chomutovské odchovance. Šanci mezi dospělými dostal poprvé již v devatenácti letech a ve svém mateřském klubu si vedl více než slušně.

foto
⇒  David Hájek odehrál za Znojmo již 2 zápasy v přípravě

O rok později jej koupilo Kladno, za které odehrál většinu z následujících dvou sezón. Ročník 2002-03 dokončil v Hradci Králové. Následovalo angažmá v Karlových Varech a následně i sezóna v domácím Chomutově, na kterou bude severočeské město na úpatí Krušných hor ještě dlouho vzpomínat. Semifinálová série play-off proti Českým Budějovicím se zapsala mezi neúžasnější okamžiky prvoligové historie.

V následujících sezonách zůstal již výhradně věrný Středočechům, kde osobně nejvydařenější sezonu zaznamenal v ročníku 2008-09. Paradoxně když se Kladno nedostalo ani do předkola play off, připsal si David Hájek přes dvacet kanadských bodů a stal se jedním z nejvytěžovanějších obránců klubu. I proto si jej opět vybrala karlovarská Energie, aby pomohl zacelit rány po odchodech klíčových obránců.

Ve Varech však nevydržel dlouho a odešel na Slovensko do extraligové Bratislavy. Tam nastřádal během třiadvaceti zápasů pět kanadských bodů. V září 2011 přichází do konce sezóny vymoci Orlům v mezinárodní soutěži.

NEWSLETTER