Příprava pokračuje, Orly prověří Jesenice

Naši soupeři
PO 8. 8. 2011
<em>Znojmo</em> - Rovněž druhý přípravný zápas před hlavní částí hokejového ročníku 2011/2012 odehrají znojemští hráči na domácím ledě, tentokrát zavítá do prostor Hostan arény slovinská Jesenice. Pro Orly bude toto měření sil jednou z prvních příležitostí, jak otestovat své možnosti v Erste Bank lize, fanoušci si zase vyzkouší nový hrací čas utkání – úvodní buly bude vhozeno v 19:15 hodin.

Představení soupeře

HK Acroni Jesenice je jedním ze dvou slovinských mužstev, které se prezentují v rakouské soutěži. Tým, jenž v loňském roce uzavíral ligovou tabulku, má ve svém středu sedm Kanaďanů a enklávu mladých slovinských nadějí čekajících na svou šanci. V bráně HK Acroni bude svou druhou sezónu začínat český gólman Michal Fikrt.

Jeseničtí čile posilovali koncem července, kdy do týmu přišli kanadští bratři Shay a Logan Stephensonovi, čerstvým přírůstkem útočných řad je Jaka Ankerst, jenž se do své rodné země vrací z francouzského angažmá. Duel se Znojmem bude pro hráče finského trenéra Heikki Mälkiäho prvním soubojem v rámci přípravy.

Podrobnější informace o klubu HK Acroni Jesenice naleznete zde

Z kabiny Orlů

To znojemští hokejisté mají svůj úvodní přípravný zápas již za sebou. Do souboje s Třebíčí nastoupili Orli s třemi pětkami mladíků a jediným zkušeným bekem Tomášem Klimešem, jenž si pro tuto příležitost vysloužil i kapitánské “C“. Znojmo ve druhé minutě utkání vstřelilo první gól, hosté ale vývoj skóre otočili a dostali se do dvoubrankového vedení, které si pečlivě strážili. Ani snížení Jana Trojana v závěrečné třetině již nevedlo ke srovnání stavu.

foto
Peter Pucher znovu oblékne znojemský dres

Svůj první ostrý start si proti Třebíči připsal obránce Martin Škadra, jenž odcházel z ledu se smíšenými pocity. „Moc spokojený se svým výkonem nejsem. Zápas byl v plném tréninkovém nasazení, dá se říct, že byl místo tréninku. Hrozná makačka, doufám, že příště už to bude lepší,“ doufá Škadra.

Také v domácí bráně se představila další z letních posil – gólman Lukáš Sáblík. Proti Jesenici by měl podle slov trenérů dostat příležitost jeden ze zbývající brankářské dvojice Kacetl - Landsman. Velký návrat na znojemskou střídačku čeká pravděpodobně Petra Puchera, jenž se dohodl s klubem a sezónu začne na jihu Moravy. Fanoušci se mohou těšit na většinu z opor, které v minulém utkání uvolnili místo svým mladším kolegům. „Do zápasu s Jesenicí nastoupíme v sestavě, ve které bychom měli odehrát úvod Erste Bank ligy,“ prohlásil asistent trenéra Martin Stloukal. Majitelé permanentek mají vstup zdarma, pro ostatní diváky je vstupné 50 korun.

Odvetu si zahrají obě mužstva již v pátek, tentokrát na ledě Jesenice. Start utkání je plánován opět na 19:15 hodin.

Sestava Znojma z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Sáblík - Latner, Klimeš, Škadra, Šaur, Stehlík, Opalek, Pláněk - M. Podešva, J. Podešva, Novák, Piskoř, Trojan, Havlík, Jarůšek, Bartoš, Komínek, Videlka.

NEWSLETTER