Mám rád tvrdý a rychlý hokej, hlásí posila do obrany Martin Škadra

Rozhovory
ST 11. 5. 2011
<em>Znojmo</em> - Je mladý, perspektivní a má vyztužit znojemské obranné řady. Letní posila ze Slovenska, čtyřiadvacetiletý urostlý zadák Martin Škadra je jedním z nejvýraznějších nováčků v barvách Orlů. Hráč se zkušenostmi ze slovenské nejvyšší soutěže zahájil s týmem suchou přípravu, polyká zátěžové dávky a zabydluje se ve svém novém působišti. Jak hodnotí prvních pár dnů ve Znojmě? Který obranný styl vyznává? Na otázky ochotně odpovídal po běžeckém maratonu v Husových sadech.

Jste jednou z nových tváří v dresu Znojma, jak jste se zde ocitl, kdo Vás oslovil?
Bylo to vše řešené přes mého agenta, kterému se ozvali ze Znojma, jestli bych nechtěl jít hrát první českou ligu. Setkal jsem se s manažerem klubu a dohodli jsme se na podmínkách.

Na jak dlouho jste podepsal smlouvu se Znojmem?
Mám podepsáno na jeden rok. Já jsem volný hráč, takže v mém případě se jedná o přestup.

Věděl jste o znojemském hokeji, znáte některé hráče nebo trenéry?
Určitě ano. Znám hráče, kteří přešli ze Znojma do Skalice, hráli jsme tu hodně přípravných zápasů, turnaje ještě v mládežnických kategoriích, Znojmo pro mě není neznámou. Navíc to sem nemám ze Skalice daleko, takže jsem spokojený.

foto
Nová posila Orlů Martin Škadra

Mohl byste zrekapitulovat svoji předchozí kariéru?
Byl jsem prakticky celou dobu ve Skalici, také jsem hrál jednu sezónu v Senici a jednu letní přípravu jsem absolvoval v běloruském Minsku.

Vy jste obránce, jaký styl hry Vám sedí, co preferujete?
Mám rád tvrdý a rychlý hokej, takže si myslím, že tato liga tomu odpovídá.

Jak dlouho již ve Znojmě trénujete?
Jsem zde druhý týden a po tréninkových dávkách, které jsou pro nás připraveny, mně připadá, jako bych tu byl už měsíc...(smích)

Jak snášíte neoblíbenou suchou přípravu?
Myslím, že letní přípravu nemá nikdo rád. Jde to ztěžka, ale zvykám si. Je důležitá pro další sezónu, tak se ji tak snažím brát a dělám vše na maximum.

Co vše obnáší letní příprava ve Znojmě?
První týden pro mě byl spíš takový seznamovací. Teď nás čekají běhy, posilovna, tělocvična, kolo...tedy vše, co každá letní příprava obnáší.

Už jste se ve Znojmě zabydlel?
Zatím bydlím na bytě s dalšími pěti kluky, ale během pár dní bych se měl přestěhovat na samostatný byt. Přijede za mnou přítelkyně, chceme tady strávit více času.

Foto v anotaci: hk36.sk

NEWSLETTER