Jakub Šaur s českou dvacítkou zvládl švédský čtyřboj

Juniorský hokej
PO 18. 4. 2011
<em>Znojmo</em> - Jen pár dní po oslavách mistrovského titulu v juniorské extralize sbalil výstroj a hlásil se trenérům na reprezentačním srazu. Obránce Jakub Šaur byl povolán na jarní soustředění české juniorské reprezentace, vešel se do užšího výběru trenéra Přerosta a na severu Evropy absolvoval v minulých dnech spolu s celým týmem náročný program.

Trenérský trojlístek Přerost, Kučera, Juřík buduje výběr do dvaceti let již s výhledem na světový šampionát na konci roku v Kanadě. Pozváni tak byli především hráči ročníku 1992, jenž by měl tvořit základ nového týmu. Jediným hráčem, který se představil také na letošním šampionátu v Buffalu, byl zlínský extraligový útočník Petr Holík. Toho si Šaur dobře pamatuje z juniorského play-off, kdy Holík v dresu Zlína nasázel Znojmu ve čtvrtfinále hattrick během pouhých 51 sekund.

foto
⇒  Jakub Šaur přišel do Znojma v létě z finského Tampere

Šaur nebyl jediným členem mistrovského týmu ze Znojma, který byl na sraz pozván. Šanci dostal také útočník Patrik Novák, ten ale nakonec neprošel zúžením výběru po prvním modelovém utkání proti české osmnáctce. Na švédské turné připravené ve spolupráci se svazovým šéftrenérem Slavomírem Lenerem se tak vydal jediný Orel.

Národní tým strávil většinu času ve Stockholmu. Tam odehrál tři ze čtyř přípravných utkání proti švédským celkům, pouze k prvnímu duelu vycestoval do dvě hodiny vzdáleného Linköpingu. V soubojích s místními klubovými výběry se mladým Čechům dařilo. V náročném programu čtyř duelů ve čtyřech dnech si jedinou porážku připsali až poslední den proti starším soupeřům v podobě výběru Stockholmu do 23 let.

Gólově se aspoň jednou prosadilo plných 16 hráčů. Mezi nimi i Jakub Šaur, který přesně mířil při vítězství 7:0 nad AIK Stockholm.

Výsledky české dvacítky na turné ve Švédsku, 13. - 16. 4. 2011

Česko - Linköping/HV71 8:4 (3:2, 2:0, 3:2)
Branky: Přibyl 2, Holík 2, Rubeš, Eminger, Pavlík, Řehák.

Česko - AIK Stockholm 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Branky: Nosek 2, Řehák, Pacanda, Rubeš, Zámorský, Šaur.

Česko - Djurgaarden 8:2 (1:0, 4:1, 3:1)
Branky: Valenta 2, Pavlík, Fořt, Přibyl, Řehák, Dvořáček, Kverka.

Česko - Stockholm Select U23 5:7 (2:2, 1:0, 2:5)
Branky: Smolka, Půhoný, Pacanda, Kverka, Fořt.

Složení české reprezentace

Brankáři: Libor Kašík (Zlín), Tomáš Král (Lillehammer, NOR).

Obránci: Vladimír Eminger (Litvínov), Michal Žvátora (Vítkovice), Filip Pavlík (Třinec), Jakub Šaur (Znojmo), Petr Zámorský, Tomáš Valenta (oba Zlín), Zdeněk Čáp (Hradec Králové).

Útočníci: Petr Holík, Tomáš Fořt (oba Zlín), Jakub Strnad (Kladno), Marek Račuk (Litvínov), Tomáš Pacanda (Plzeň), Tomáš Nosek, Jiří Půhoný (oba Pardubice), Michal Vachovec, Jaromír Kverka (oba K. Vary), Daniel Přibyl, Tomáš Rubeš (oba Sparta Praha), Adam Řehák (Vítkovice), David Dvořáček (Tappara Tampere, FIN).

Team manager: Jaromír Látal
Hlavní trenér: Miroslav Přerost
Asistenti trenéra: Jiří Kučera a Jiří Juřík
Trenér brankářů: Roman Višňák
Lékař: MUDr. Jaroslav Budín
Hospodář: Leoš Mitáček

NEWSLETTER