Střelec Tomáš Komínek: Titul jsme si zasloužili!

Aktuální zprávy
ČT 31. 3. 2011
<em>Znojmo</em> - Stal se jedno u z hlavních opor juniorského týmu v jeho tažení za titulem a nejproduktivnějším hráčem celého juniorského play-off. Útočníka Tomáše Komínka sice v úvodu sezóny zabrzdilo nepříjemné zranění, postupně se ale dostal do skvělé formy, která gradovala v závěru sezóny. Od semifinálových bitev se Slavií bodoval v každém utkání, včetně toho posledního, v němž Orli vybojovali mistrovský titul. „Ukázali jsme, že jsme nejlepší,“ radoval se produktivní forvard.

Tomáši, velká gratulace k vítězství a titulu. Jak náročné to bylo?
Bylo to maximálně náročné. Nejen finále, vlastně všechny série jsme hráli na tři zápasy. Myslím, že jsme ale ukázali, že jsme nejlepší a zaslouženě titul vyhráli.

Při pohledu na skóre to vypadá, že ty dvě domácí utkání byla pro Znojmo docela jednoduchá. Za dva zápasy jste doma dali 15 branek…
Doma se nám dařilo hodně. Je to i diváckou kulisou, fanoušci nás hodně hnali dopředu a my si věřili. Každého tady ubruslíme. Je pravda, že začátek série ve Varech byl rozpačitý, ale doma jsme soupeře jasně přehráli. Skóre hovoří za vše.

foto
⇒  Tomáš Komínek

Důležitý asi byl začátek, kde Karlovy Vary měly velkou šanci. Poté jste ale skórovali vy…
Vary dnes začaly hrát vabank. Zkusily to, neměly co ztratit a šly do toho po hlavě. Byl to od nich v podstatě první zápas, kdy začaly brzo útočit a nebránily tolik. Dali jsme ale brzký gól, který je trochu srazil, a pak už jsme měli utkání pod kontrolou.

Jakou roli v tomto úspěchu hrálo tvoje zařazení do A-týmu v letošní sezóně?
Hrálo to velkou roli, jsou to nesmírné zkušenosti. Už jen to, že před takovou kulisou jsme hráli častěji, takže člověk pak není tak nervózní. V první lize se hrají kvalitní zápasy, určitě nás to posunulo dál a tady v juniorce se to projevilo.

Všechny série play-off hrálo Znojmo na maximální možný počet tří zápasů. Nedocházely trochu síly?
Samozřejmě, že síly někdy docházely. Myslím ale, že jsme měli natrénováno nejvíc z celé juniorské ligy. Máme výborné trenéry, panu Stloukalovi i Caklovi bych touhle cestou chtěl poděkovat. Výborné bylo i vedení, které nám všechno zajistilo. Byli jsme díky tomu fantasticky připravení, nekoukali doprava a doleva, a ve finále šli za vítězstvím.

NEWSLETTER