Souboj o titul začíná juniorka ve Varech

Naši soupeři
NE 27. 3. 2011
<em>Znojmo</em> - Už nyní dosáhli znojemští junioři skvělého úspěchu. Účastí ve finále extraligy daleko předčili dosud nejlepší výsledek Orlů v mládežnických soutěžích a brousí si zuby na mistrovský pohár! V cestě zůstává jediný soupeř – HC Energie Karlovy Vary. První finálové utkání je na programu už v neděli od 17:30 hodin v karlovarské KV Areně.

Složení finálové dvojice juniorské extraligy by před startem play-off tipoval málokdo. Karlovy Vary se při rozdělení soutěže dokonce ani neprobojovaly do první šestky a o účast ve vyřazovacích bojích bojovaly až do posledního kola. Pak ale přišlo play-off a Západočeši roztrhali papírové předpoklady na kusy. Postupně vyřadili dva nejlepší týmy základní části, Vítkovice a Spartu, a to bez ztráty jediného zápasu!

foto
⇒  Martin Pláněk je s 5 body nejproduktivnějším obráncem juniorského play-off

Energii táhnou k úspěchu hráči s extraligovými zkušenostmi. Hlavní hvězdou druhého postupového zápasu na Spartě se stal Tomáš Klíma. Slovenský útočník v letošní sezóně prorazil do seniorského týmu Karlových Varů a duel v Praze proměnil ve svou one-man show, když v samostatných nájezdech proměnil čtyři penalty za sebou! Zdatně mu sekundují především juniorský reprezentant Michal Vachovec a ve výborné formě chytající brankář Vladislav Habal.

Znojmo na své cestě za historickým úspěchem v play-off vyřadilo oba finalisty z loňského ročníku. Infarktová série se Zlínem už se zdá být dávnou minulostí, semifinálové bitvy se Slavií Praha jsou naopak stále čerstvou vzpomínkou. „V prvním zápase na Slavii na nás soupeř doslova vlétl,“ vrací se trenér Martin Stloukal k porážce 2:5 ve druhém utkání série. „Podařilo se nám sice docela zachytit nápor, ale Podešva s Jarůškem nedali dvě vyložené šance a od té chvíle jsme do patnácté minuty druhé třetiny žádnou další neměli. Pak jsme se chytli, začali je přehrávat, ale nedali jsme góly. Domácí hráli výborně a musím uznat, že zaslouženě vyhráli.“

foto
⇒  Martin Stloukal a Rudolf Cakl

Rozhodující třetí duel o den později sice znovu začala lépe Slavia, vítězství jí to však tentokrát nepřineslo. „Ten zápas byl o něčem jiném. Měli jsme utkání pod kontrolou, byť jsme prohrávali,“ rekapituluje Stloukal vítězství 3:2. „Ve druhé třetině Slavia úplně kondičně i fyzicky odpadla, její šance chytil výborný Kacetl. Naše mužstvo hrálo po stránce taktiky i individuálních výkonů tak, jak od něj očekávám.“

Přestože v předchozích duelech vyřazovací části trápily některé hráče zdravotní problémy, před finále mají trenéři k dispozici kompletní kádr. „Nikdo není zraněný. Obránce Stehlík se na Slavii vrátil do sestavy, nehrajícím bekem se tak stal Tichý. Ve třetí lajně se posunul na pozici středního útočníka Trojan, křídla mu hráli Piskoř a Novák. Čtvrtý útok nyní hraje ve složení Zika – Podešva – Kovalský. Tato sestava by ve Varech měla být beze změn,“ uzavřel Stloukal.

Orli se v honbě za titulem opírají o hráče seniorského týmu. Šest kanadských bodů ve stejném počtu utkání play-off nasbírali Tomáš Rachůnek, Adam Havlík i Tomáš Komínek. Nejproduktivnějším obráncem vyřazovacích bojů v celé soutěži je s pěti body Martin Pláněk, stejný bodový zisk nasbíral také David Videlka.

NEWSLETTER