Na úvod roku zajíždějí Orli do Ústí

Naši soupeři
ÚT 4. 1. 2011
<em>Znojmo</em> - K prvnímu soutěžnímu klání roku 2011 míří Orli na sever Čech, kde na ně čeká nevyzpytatelné Ústí, se kterým nemají letos příliš lichotivou bilanci. Ač svého soka dvakrát přestříleli, z vítězství se vždy radoval Slovan. Znojmo v prosinci nasedlalo na vítěznou vlnu a drtí celky, jako jsou Chomutov či Olomouc. Uvidíme, zda se mu podaří získat skalp dalšího týmu s ambicemi na extraligu. Úvodní buly bude vhozeno ve středu v 17:30 ve Zlatopramen Aréně.

Představení soupeře

Tým Slovanu netřeba nijak dlouze představovat. Mužstvo s ambicemi na nejvyšší hokejovou soutěž se momentálně přetahuje o první příčku s Chomutovem, na který ztrácí jediný bod.

foto
Marek Čurilla proměňuje rozhodující samostatný nájezd

Ústí nad Labem letos prohrálo v základní hrací době pouze pětkrát, avšak vítězně odešlo z ledu patnáctkrát. Do druhé části vstoupilo výhrou nad Havlíčkovým Brodem, poté však klopýtlo na půdě již zmiňovaného Chomutova.

Když se podíváme do statistik obránců, vyčteme, že tím nejproduktivnějším je Roman Němeček s třinácti kanadskými body (4 + 9). Na záda mu dýchají hned dva další beci, Ondřej Holomek (3 + 9) a David Pojkar (4 + 8). O kvalitě ústecké obrany tedy není pochyb.

Ne jinak tomu je v ofenzivních řadách. Jistě nejproduktivnějším útokem je ten první ve složení Čurilla (12 + 8) – Alinč (4 + 11) – Ludvík (4 + 3), který doposud nasbíral 42 kanadských bodů. Útočníkem s nejvíce body je však Robin Hanzl (9 + 16). Z dalších jmen pak můžeme jmenovat Jana Kloze (6 + 11) či Milana Mikulíka (7 + 8).

Velké čachry se na přelomu roku děly mezi brankáři. Do Litoměřic poslalo Ústí na výpomoc Dušana Salfického, jenž má stejně tak vyřízené střídavé starty za Plzeň. Z Třebíče si naopak stáhlo Pavla Francouze, který je s úspěšností 94,57% nejlepším gólmanem ligy. Mezi tyčemi nejčastěji stojí Zdeněk Orct s úspěšností 92,32%, což odpovídá 2,25 gólu na zápas.

Vzájemné zápasy

Orli odehráli letos s Ústím dva vzájemné duely, které byly nad míru vyrovnané. Ač Znojmo svého rivala v obou případech přestřílelo, z vítězství se vždy radovali Severočeši. Nejprve ukořistili výhru po samostatných nájezdech v Hostan aréně, následně získali tři body na domácím ledě za výhru 2:0.

Z kabiny Orlů

Znojemské mužstvo sužuje marodka. Ke zraněným Martinu Podešvovi a Tomáši Hradeckému se minulou středu přidal i Adam Havlík, který má přetržené kolenní vazy a jeho start do konce sezóny je nejasný. V neděli navíc absolvovali Orli trénink pouze v osmi lidech. Lubomír Štach si mezi svátky připsal další extraligový start za Třinec.

foto
⇒  Petr Přikryl by měl střežit znojemskou klec i v Ústí

Mezi tyče by se měl potřetí postavit Petr Přikryl, jenž zde působí za Luboše Horčičku, který hostuje v Plzni. „Do 6. ledna tady zůstává Přikryl, potom se to bude řešit dál,“ prozradil trenér Milan Kastner.

Co se týče výsledků, tak se týmu v poslední době překvapivě daří. Od 13. prosince ztratil jediný bod, když nad Havlíčkovým Brodem vyhrál až po prodloužení. Pyšnit se dále může za skalpů Chomutova či Olomouce.

Kanadské bodování vede Vladimír Říha (11 + 10), který si v utkání s Olomoucí připsal tři nahrávky a jednu branku. O dva body méně má Aleš Staněk (8 + 11), jenž se v posledních třech duelech postaral o góly v poslední šedesáté minutě. Ze současného kádru se daří i Jiřími Berounovi (9 + 8).

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Petr Úlehla (Pardubice)
Čároví: Tomáš Brejcha (Plzeň), Libor Suchánek (Plzeň)

Sestavy z posledních utkání

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Holomek, P. Hořava, Gureň – Čurilla, Alinč, Ludvík – Šagát, Mikulík, Diviš – Kloz, R. Hanzl, Handlovský – Janků, Pajič, Hampl.

ORLI ZNOJMO: Přikryl - Rangl, Stehlík, Štach, Lattner, Klimeš, Kolafa, Pospíšil - A. Staněk, Trojan, Havlík - Říha, Beroun, Vyletelka - Jarůšek, Bartoš, Komínek.

Další zápasy 33. kola

Jihlava - Chomutov
Hradec Králové - Havlíčkův Brod
Olomouc - Beroun
Třebíč - Vrchlabí
Benátky nad Jizerou - Litoměřice
Kadaň - Písek
Tábor - Chrudim

NEWSLETTER