Orlím zrakem: Jiří Beroun vs. Jiří Hašek

Zaostřeno na...
ST 22. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Závěrečný zápas základní části mají Orli za sebou. Infarktových šedesát minut připravilo fanouškům krušné chvíle, přesto však znojemští dravci dokázali zasadit soupeři rozhodující úder. V gólově chudém utkání hráli prim obránci, ofenzivní řady se prosazovaly jen ztěžka. Na mušku jsme si vzali právě dva útočníky, kteří pilně sbírají bodíky do tabulky produktivity. Za znojemskou stranu Jiří Beroun, v berounském mužstvu si naši pozornost vysloužil Jiří Hašek.

Jiří Beroun

Šikovný útočník z Třebíče již devátým rokem bojuje v orlím dresu. Letošní sezóna prozatím Berounovi vychází, sedm vstřelených gólů do soupeřovy brány a stejný počet asistencí jej vynáší na čtvrté místo v týmovém bodování. V základní části vynechal pouhé tři zápasy a řadí se k tahounům celého mužstva.

foto
Jiří Beroun (7 + 7)

V pondělním utkání nastoupil ve druhé formaci společně s Martinem Podešvou a Erikem Hrňou. Toto seskupení bylo v minulých kolech velmi úspěšné a čekalo se, že na své předchozí výkony naváže. Trojice chodila často na přesilovky, v nichž Beroun svými přihrávkami připravoval kolegům z útoku gólové příležitosti.

Ve třetí třetině trenéři stáhli hru na tři pětky a Beroun prostřídal parťáky v útoku. Ve druhé lajně se místo Podešvy začal ukazovat Plášek, Beroun se tak přesunul do pozice středního útočníka. Několik přesilových her roztočilo znojemský kolotoč, především v závěrečných minutách se tato pětka téměř nedostala na střídačku. Sám její centr se dostal do velké přiležitosti, kdy po objetí soupeřovy svatyně trefil zblízka jen Furchovu hruď. Další velkou šanci připravil v závěrečné minutě Hamanovi, který však nedokázal puk usměrnit do klece.

I když si Jiří Beroun nepřipsal žádný bod a nebyl ani u vstřeleného gólu, odehrál vydařený zápas, o čemž svědčí především položky s počtem úspěšných přihrávek a získaných puků.

Jiří Hašek

Ostravský rodák se dlouhou dobu nemohl prosadit mezi domácí elitu. Podařilo se mu to až v dresu Třince, kde započal svou extraligovou kariéru. Sympatický útočník si v dresu Ocelářů zahrál šest sezón, poté přestoupil k ústeckým Lvům. Před sezónou 2010/2011 podepsal kontrakt s berounskými Medvědy.

foto
Jiří Hašek (10 + 9)

Ve svém novém působišti je Hašek velmi úspěšný. S deseti přesnými zásahy a devíti gólovými přihrávkami je nejproduktivnějším hráčem mužstva. Svou brankou také rozhodl první měření sil Medvědů a Orlů. Ve Znojmě se mu ovšem až tak nedařilo.

Hašek se postavil do středu druhé pětky mezi Rudovského a Vlčka. Větší příležitost si formace vytvořila až na konci prvního dějství, kdy nejprve Hašek vyslal nebezpečnou střelu na Horčičku, následná dorážka Vlčka si už ale nenašla cestu mezi tyče znojemské brány.

Hned v úvodu druhé třetiny si berounský útočník odešel odpočinout na trestnou lavici za hru vysokou holí. Následná přesilová hra ale domácím hrubě nevyšla. Ani v dalším dějství si Hašek nedokázal vypracovat vážnější šanci. I díky tomu se mohli po závěrečné siréně z vítězství radovat hokejisté Znojma.

Beroun vs. Hašek v číslech

Jiří Beroun Jiří Hašek
16:47 Čas na ledě celkem 17:12
5:21 - 1. třetina 5:17
4:58 - 2. třetina 5:20
6:28 - 3. třetina 6:35
1:25 Nejdelší střídání 1:10
0:16 Nejkratší střídání 0:09
0 Góly 0
0 Asistence 0
0 + / - 0
0 min. Vyloučení 2 min.
4 / 1 Střely (na branku / zblokované) 1 / 3
19 / 5 Přihrávky (úspěšné / zkažené) 10 / 5
7 / 4 Puky (získané / ztracené) 5 / 4
5 / 2 Buly (vyhrané / prohrané) 7 / 4
NEWSLETTER