Dal mi krosček, tak jsem spadl, směje se Martin Podešva

Rozhovory
PO 13. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Jednadvacet startů ve znojemském dresu, čtyři branky a šest asistencí. To je Martin Podešva, útočník, který do Orlího hnízda přišel před sezónou na hostování z extraligového Třince. Svoji sbírku gólů rozšířil i v pondělní dohrávce sedmnáctého kola v Hostan aréně proti Vrchlabí. „Chtěl jsem to zvednout a povedlo se,“ pospal stručně trefu z dvaatřicáté minuty zápasu. Poměrně malý útočník s dvacítkou na zádech, který oslaví ve čtvrtek dvaadvacáté narozeniny, však duel nedohrál, neboť se mu ozvalo zranění třísla.

Venku se Orlům sice již od začátku listopadu nedaří, ovšem na domácím ledě dokázali zvítězit ve čtvrtém zápase v řadě. „Spokojenost je velká. Získali jsme tři body a to je nejdůležitější,“ neskrýval radost po utkání s Vrchlabím Martin Podešva.

Právě tento skoro dvaadvacetiletý útočník se postaral o druhou branku Orlů: „Napadal jsem, hostující obránce zaváhal, hodil puk na hůl Jirky Berouna a ten ho posunul na mě. Chtěl jsem to zvednout a povedlo se,“ popsal svoji čtvrtou trefu ve znojemském dresu.

Vrchlabí předvádělo poměrně nedisciplinovanou hru, čemuž napovídá i počet vyloučených. Také Podešva se stal terčem nedovoleného zákroku Tomáše Pácala na konci druhé periody. „Rozhodčí říkal, že bude pískat veškeré fauly zezadu. Já jsem byl otočený k mantinelu a Pácal mi dal krosček, tak jsem prostě spadl,“ směje se.

Na ledě se objevoval ve druhé formaci s Erikem Hrňou a Jiřím Berounem, kteří se postarali o první gól z jedenácté minuty, takže o dobré spolupráci útočníků není pochyb. „S Erikem jsem hrával dlouhá léta ve Vsetíně v juniorce, takže jsme na sebe zvyklí a Jirka Beroun k nám hnedka zapadl,“ pochvaloval si.

Ani Beroun, ani Podešva však zápas nedohráli a ve třetí třetině odstoupili. „Byl jsem dlouho zraněný. Měl jsem natažené tříslo. Ve třetí třetině jsem to ještě pociťoval, tak jsem raději odstoupil,“ zdůvodnil Podešva, a věří, že ve středu bude připraven do utkání s Třebíčí zasáhnout: „Doufám, že to do středy bude dobré. Určitě bych chtěl proti Třebíči nastoupit. Je to důležitý zápas a budeme chtít vyhrát,“ ukončil rozhovor.


Ani trenér Milan Kastner neskrýval po zápase na tváři úsměv: „Jsme spokojení, protože se všemi problémy, co nastaly, jsme ten zápas zvládli.“

Do důležitého utkání však stále nezasáhli dva Tomášové, Klimeš a Hradecký, kteří jsou na marodce. Chyběl také Karel Plášek: „Karel nemohl nastoupit, protože toto kolo bylo odložené a on hrál tehdy při hostování v Písku, takže nemůže hrát v jednom kole za dva mančafty,“ vysvětluje Kastner.

Jak již bylo napsáno, během zápasu odstoupili Podešva s Berounem: „Jirka Beroun si při souboji v rohu trochu pochroumal koleno, ale doufejme, že se do středy dá do kupy. Jinak budeme muset zvolit zase nějakou jinou variantu,“ uzavřel znojemský trenér.

NEWSLETTER