Pondělní dohrávka s Vrchlabím má jasný cíl: tři body

Naši soupeři
NE 12. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Po sobotní porážce v Kadani není situace Orlů v tabulce vůbec růžová. Do dělení ligy na dvě poloviny schází týden a předsezónní cíl v podobě proniknutí do první osmičky týmů je nyní vzdálen přesně čtyři body. Znojmu patří až třinácté místo. O dobré postavení se rve se smečkou ostatních týmů, svoji pozici ale může vylepšit úspěchem v pondělním dohrávaném zápase 17. kola proti HC Vrchlabí. Úspěch proti přímému tabulkovému konkurentovi vrátí Orly přímo do hry o osmičku. Zápas začíná v Hostan aréně v 17:30.

Představení soupeře

Klub z Podkrkonoší se v této sezóně může stoprocentně spolehnout na velkou jistotu v brance, Vladimíra Koutského. Tento stále ještě mladý gólman působil loni jako náhradník v Pardubicích, tam se ale v konkurenci ostatních příliš neprosadil, a tak byl před letošním ročníkem odvelen do Vrchlabí. Nabídnutou šanci využívá, po 23 odchytaných zápasech se jeho úspěšnost zásahů pohybuje těsně pod 94 procenty a je hlavní hvězdou týmu.

foto
⇒  Zápas ve Vrchlabí rozhodl úspěšným samostatným nájezdem Vladimír Říha

Na druhé straně kluziště se o produktivitu stará především Kamil Tvrdek, s 20 body (8 + 12) je nejproduktivnější hráč týmu. Zdatně mu sekundují také Patrik Beck a Štefan Rusnák nebo střelec Radek Hubáček. V obraně vyniká především Petr Chaloupka, jenž si stabilně dobrými výkony řekl i o šanci v extraligové Mladé Boleslavi.

Klubu ze severovýchodních Čech letos příliš nevyšel vstup do soutěže a prakticky od samého úvodu ligy se pohybuje ve spodní polovině tabulky. Nyní však poctivě sbírá body především na domácím ledě, okupuje devátou příčku a je přímo v boji o elitní osmičku. Podobně jako Orlům ale nebude v dobrém vzpomínat na poslední kolo, kdy Vrchlabí podlehlo v Berouně 2:3.

Z orlí kabiny

Okleštěná sestava se šesti obránci a devíti útočníky utrpěla v sobotním kole těžkou porážku 0:5 na ledě Kadaně a prohloubila tak krizi ve venkovních duelech, která trvá již od konce října. Znojmo tak drží nad vodou alespoň poslední tři vítězné domácí duely. Loni Orli zdolali Vrchlabí na domácím ledě 4:1, letos v prvním vzájemném měření sil hned v září ukořistili na ledě soupeře dva body za vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

Trenérům Soudkovi s Kastnerem už je k dispozici po zranění útočník Martin Podešva, mimo hru ale stále zůstávají obránce Tomáš Klimeš a útočník Tomáš Hradecký. „Jsou to dlouhodobější zranění a nedá se odhadnout, jestli se na led vrátí za týden nebo dva,“ řekl po posledním domácím střetnutí Karel Soudek. Znovu se tak dá očekávat doplnění orlí sestavy hráči z juniorského týmu, jenž svůj další duel sehraje až v pátek.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Petr Úlehla (Pardubice)
Čároví: Aleš Hejl (Liberec), Ondřej Žídek (Česká Lípa)

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - David, Rangl, Frolo, Štach, Kolafa, Lattner - Beroun, Plášek, Rachůnek - Staněk, Říha, Podešva - Trojan, Haman, Havlík - Vyletelka.

HC VRCHLABÍ: Koutský - Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, Drábek, Hanzl, Zukal, Čížek - Tvrdek, Filip, Rusnák - Kubeš, Hubáček, Beck - Drábek, Belay, Látal - Bezouška, Urban, Zíma.

NEWSLETTER