O důležité body doma s Litoměřicemi!

Naši soupeři
ÚT 7. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Začíná jít do tuhého. Dílčí vyvrcholení 1. hokejové ligy je za dveřmi a znojemští hokejisté prozatím stojí na svízelnějším břehu pomyslné řeky, jež dělí mužstva na úspěšná, která si již jistě zahrají minimálně předkolo play off, a na ta méně úspěšná, která se v boji o play off ještě pěkně zapotí. Dostat se do oné úspěšnější Top 8 ovšem nemusí být tak neřešitelný úkol! Jak si s ním Orli poradí? Sami se můžete na vlastní oči přesvědčit ve středu 8. prosince, kdy na svém ledě přivítají od 17:30 hodin Litoměřice.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Představení soupeře

Nováček soutěže se až do poloviny listopadu mohl těšit z překvapivě dobře rozjeté sezóny. Litoměřicím se vyhýbaly větší výkonnostní výkyvy a proplouvaly poklidným středem tabulky. Pak ale přišel zlom a šest prohraných zápasů v řadě srazilo mužstvo trenéra Jindřicha Setikovského do prvoligového podpalubí.

Na lepší výsledky navázali Litoměřičtí paradoxně až s dvěma kluby, které se perou o čelo tabulky. Nejprve oloupili ústecké Lvy v jejich aréně o jeden bod, následně doma přehráli Chomutov 4:3 v prodloužení. O dva góly se v tomto zápase postaral Petr Šinágl (4 + 10), který tvoří společně s Ladislavem Slížkem (9 + 6) nejproduktivnější ofenzivní duo Severočechů. Útočník s prozaickým jménem Jaroslav Hašek je se dvaačtyřiceti minutami nejtrestanějším hráčem svého týmu.

V obraně se mohou Litoměřice spoléhat na Milana Vobořila (4 + 5), který vede kanadské bodování beků. Pro znojemského fanouška bude jistě známé jméno Ondřeje Kříže, jenž si zahrál za Orly ještě v jejich extraligové minulosti. Bránu hostů hájí Martin Volke s průměrem 3,07 gólu na zápas.

V říjnovém měření sil obou soupeřů byli o pověstný chloupek spokojenější domácí litoměřičtí hokejisté. Na vedoucí gól Petra Horčičky dokázal bleskově odpovědět Tomáš Vyletelka, poté šlo dokonce Znojmo zásluhou Tomáše Hradeckého do vedení. Nakonec se ovšem muselo rozhodovat až při nájezdech, ve kterých znojemský Luboš Horčička inkasoval jediný, rozhodujícící gól z hole svého jmenovce Petra Horčičky.

Z kabiny Orlů

foto
Junior Richard Jarůšek se zapojuje do A týmu

Trenéři Karel Soudek a Milan Kastner bojují se soupiskou. K dlouhodobě absentujícím Tomáši Hradeckému a Martinu Podešvovi se v posledním střetnutí v Chrudimi přidal také bek Tomáš Klimeš. Tým tak musí spoléhat na posily z juniorky, případně výpomoc z extraligového Třince a Plzně.

Matematika následujících kol je jasná – Orli musí vítězit. Momentálně dvanácté Znojmo ztrácí na osmou příčku pouhých pět bodů. Do konce úvodní části soutěže zbývá pět kol, znojemští hráči jich díky odloženému zápasu s Vrchlabím mají odehrát ještě šest. Teprve v těžkých chvílích se ukazuje síla mužstva! A rozhodující momenty přichází v následujících dvou týdnech.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Alexander Pavlovič (Praha)
Čároví: Daniel Reich (Znojmo), Jakub Svoboda (Jihlava)

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Lattner, David, Kolafa, Pláněk, Rangl, Štach - Beroun, Plášek, Rachůnek - Havlík, Staněk, Říha - Haman, Vyletelka, Trojan.

HC Stadion Litoměřice: Volke - Brož, Štěpánek, Kolbaba, Vobořil, Evan, Martinka, Mizera - Hašek, Slížek, Přeučil - Novák, Šinágl, Horčička - Rod, Heinisch, Rindoš - Doležal, Hlusička, P. Kříž.

Další zápasy 26. kola

Benátky nad Jizerou - Olomouc
Jihlava - Chrudim
Chomutov - Kadaň
Tábor - Písek
Ústí nad Labem - Třebíč
Vrchlabí – Havlíčkův Brod
Hradec Králové - Beroun

NEWSLETTER