Do Znojma jsem nejel, abych vychytal nulu, říká Martin Vojtek

Rozhovory
ST 1. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Po celý zápas proti Olomouci stál mezi tyčemi třinecký Martin Vojtek, který si připsal za Znojmo v letošní sezóně již druhý start. Pětatřicetiletý brankář zasahoval za celý zápas jen čtyřiadvacetkrát. Mužstvo podržel především v závěru zápasu, kdy se hosté snažili o snížení při power-play. To se jim však nepodařilo, a Vojtek si tak připsal do svých statistik první „znojemskou“ nulu. „Jsem rád, že se vyhrálo a pomohlo to mužstvu,“ řekl po utkání usměvavý gólman.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Vojtek startoval za Znojmo letos podruhé, ovšem divákům v Hostan aréně se představil ve středu proti Olomouci vůbec poprvé a hned si je získal, když po šedesáti minutách svítil na ukazateli stav 3:0. „Jsem rád, že se vyhrálo a pomohlo to mužstvu,“ zhodnotil skromně utkání.

foto
⇒  Martin Vojtek čelil 24 střelám

„Na konci člověk na tu nulu už myslí, ale do Znojma jsem nejel s tím, že ji vychytám. Tady teď kluci prohráli hodně zápasů po sobě a potřebují body, takže jsem rád, že jsem alespoň trochu pomohl,“ dodala třinecká dvojka.

Třinecký gólman oblékl orlí dres především proto, aby si znojemská jednička odpočinula a zapomněla na debakl v Písku, kde za Horčičkova záda putovalo celkem pět puků. „Občas se stane, že se zápas nepovede a napadá to do branky. Málokdy se to pak ale opakuje,“ vyjádřil se k minulému utkání Orlů Vojtek.

V extraligovém Třinci stojí v brance po většinu zápasů Peter Hamerlík, a tak si Vojtek zpestření ve Znojmě pochvaluje: „Jsem rád, že sem jedu jednou za čas chytat, protože v Třinci momentálně pořád sedím. Chytá tam suprově Peter Hamerlík. Pro mě je to dobře, že jsme v zápasovém rytmu.“

Celou republiku zaskočila ve středu sněhová kalamita. I z toho důvodu zavítalo do znojemského svatostánku o to méně diváků. „V Třinci je také zima, takže mi to ani nepřijde,“ směje se. „Od druhé třetiny jsem byl v zápřahu. Já tady s tím nemám problém.“

V dalších zápasech však Vojtek bude hájit barvy Třince, ač na střídačce, a pokud bude ve Znojmě potřeba pomoci, rád se zde zase ukáže: „Jedu samozřejmě do Třince. Hrajeme v pátek na Kometě. Uvidíme, jak to vyplyne, jak bude potřeba. Možná sem zase někdy přijedu.“


Znojmo nasadilo do zápasu celkově čtyři extraligové posily. Kromě již zmiňovaného Martina Vojtka, zasáhli do utkání i třinečtí útočníci Erik Hrňa, Jakub Orsava a plzeňský bek Tomáš Frolo. „Nebylo to jen kvůli nepovedenému zápasu v Písku. Máme dohody s Plzní a s Třincem, a pokud jsou hráče ochotni uvolnit, tak toho samozřejmě využijeme,“ zdůvodnil vyzbrojení kádru proti Olomouci trenér Karel Soudek.

foto
Trenér Karel Soudek

Trenér se vrátil i k sobotnímu utkání v Písku, kde Orli inkasovali devět branek: „Zápas v Písku nám nevyšel, domácím tam všechno padlo. Dostali jsme tři branky po teči našich hráčů. Půl zápasu to bylo relativně dobré, protože to bylo 1:1, ale pak nám to tam napadalo. Příjemné to samozřejmě nebylo, ale někdy se to stane.“

Znojmo má z posledních deseti zápasů děsivou bilanci. Jen dvakrát dokázalo vyhrát. „Jak jsem už říkal, když je možnost, tak využijeme hráče ze silnějších klubů, ale v některých zápasech ty hráče bohužel nemáme, takže někdy jedeme na utkání a máme jen patnáct lidí. To je pak trochu složitější,“ objasnil Soudek jednu z příčin černé série porážek.

NEWSLETTER