Zvednou se Orli na horké půdě Jihlavy?

Naši soupeři
ÚT 23. 11. 2010
<em>Znojmo</em> - Černý listopad. Zrovna tak by mohli znojemští příznivci nazvat právě probíhající měsíc. Radost z vítězství se stává pocitem téměř zapomenutým a propad do nižších pater tabulky kreslí vrásky do tváří jinak oddaných fanoušků. Ani sobotní zápas na ledě trápícího se Tábora nezlomil podzimní prokletí a další body visí ještě výš – na ledě momentálně třetí Jihlavy. V těžkých chvílích potřebují Orli i Vaši podporu, proto neváhejte a vydejte se znojemské hokejisty podpořit na Vysočinu. Utkání začíná ve středu v 17:30 na jihlavském Horáckém stadionu.

Představení soupeře

Ještě před dvěma koly patřilo Jihlavě čelní místo prvoligové tabulky, ale dvě prohry v řadě zapříčinily mírný pád a současné třetí místo. Přetahovaná o pozici lídra s týmy Chomutova a Ústí nad Labem ale zdaleka nekončí, i když přímá konfrontace s těmito kluby v minulém týdnu nedopadla pro Jihlavské dobře, a zapříčinila dvě výše zmíněné porážky.

Vojáci válcují své soupeře především důkladnou obranou. Pouze 42 inkasovaných branek je vizitkou nejen gólmanské jedničky Milana Řehoře, který nevynechal ani jeden zápas svého mužstva a je nejvytíženějším maskovaným mužem 1. hokejové ligy, ale také téměř neprostupné obrany v čele s Tomášem Ficencem a Rostislavem Malenou.

foto
Jihlavský útočník Tomáš Čachotský

Také produktivita útočných formací patří k nejlepším v celé soutěži. Z celkového počtu 62 vstřelených gólů se o přesnou polovinu, tedy 31 zásahů, postaralo trio Oldřich Bakus, Daniel Hodek a Tomáš Čachotský, který hájil barvy Znojma v jeho posledním extraligovém ročníku 2008/2009. Bakus se navíc přetahuje o post celkového vítěze kanadského bodování ligy s havlíčkobrodským Vojtěchem Němcem.

V letošní sezóně se středeční soupeři již jednou utkali, v rámci 6. kola zavítali Jihlavští na jih Moravy. Před prozatím nejvyšší návštěvou v Hostan aréně si Orli se svým rivalem dokázali poradit a zvítězili 3:1, když se po bezbrankové první třetině prosadil Radek Haman a v poslední části hry podtrhli účet utkání svými trefami Aleš Staněk a Jakub Orsava. Čestný zásah hostů zařídil Michal Jeslínek.

Právě Jeslínek chyběl svému týmu v minulém zápase v Chomutově. Trenéři Petr Vlk a Patrik Augusta navíc postrádali robustního beka Ondřeje Posmyka, kterého do hry nepustila zlomená kůstka na noze.

Z Orlí kabiny

foto
Luboš Horčička zpět ve znojemské bráně

Jak již bylo řečeno, Znojmo se zmítá v krizi, kterou dlouho nepamatuje. Šest zápasů v řadě nebodovalo a padá do stále hlubší propasti. Střeleckou formu z hostování v Písku si zpět do domácího prostředí nepřivezl Karel Plášek, ke zlepšení výkonů nepomohl ani návrat Luboše Horčičky do brankoviště. V posledních dvou zápasech Orli inkasovali hned dvanáctkrát a s takovou bilancí se vyhrává jen ztěží, také proto trenéři sáhli po defenzivní výpomoci z Plzně – Janu Dreslerovi.

V sobotním utkání v Táboře se po nemoci do zápasového kolotoče zapojili obránce David Rangl a útočník Tomáš Vrba. Nadále visí otazník nad startem Tomáše Klimeše.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: T. Horák (Benešov)
Čároví: M. Kreuzer, D. Polonyi (oba Veselí n. Lužnicí)

Sestavy z posledních utkání

HC DUKLA JIHLAVA: Řehoř - Suchý, Dobrovolný, Staněk, Ficenc, Kaláb, Malena, Zelený - Bezděk, Bakus, Zeman, Polcar, Krupka, Škumát, Protasenja, Man, Čachotský, Hollý, Padělek, Hodek

ORLI ZNOJMO: Horčička - Štach, Kolafa, David, Lattner, Pláněk, Kania, Rangl, Dresler - Havlík, Haman, Rachůnek - Beroun, Hradecký, Podešva - Říha, Staněk, Plášek - Mičulka, Vrba

Další zápasy 21. kola

Třebíč - Tábor
Benátky nad Jizerou - Chomutov
Kadaň – Havlíčkův Brod
Litoměřice – Beroun
Chrudim – Hradec Králové
Olomouc – Vrchlabí
Písek – Ústí nad Labem

NEWSLETTER