Orli zkříží drápky s Kohouty z Hané!

Naši soupeři
ÚT 12. 10. 2010
<em>Znojmo</em> - V 9. kole středečního zápasu 1. hokejové ligy zajíždějí znojemští hokejisté na led HC Olomouc. S týmem z našeho pátého největšího města mají Orli z minulé sezóny stoprocentní bilanci. Když k tomu přičteme momentální herní pohodu a čtyřzápasovou vítěznou šňůru, mohou Jihomoravané směle pomýšlet na bodovou loupež z města na soutoku řek Moravy a Bystřice. Úvodní buly bude vhozeno ve středu 13. 10. v 18:00 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Hanáci vstoupili do letošního ročníku dvěma výhrami, když v 1. kole zvítězili doma s Kadaní a následně si odvezli plný počet bodů z Třebíče. Poté ale přišla výsledková mizérie, která vyvrcholila třemi prohrami v řadě – ve Vrchlabí, v Chomutově a doma s Ústím nad Labem. Z této nepříliš šťastné série museli trenéři Petr Fiala a Jan Tomajko vyvodit patřičné závěry, a tak se z olomoucké střídačky odporoučel útočník David Mikšan, naopak na výpomoc formou střídavých startů přišli bek Antonín Bořuta a útočník Martin Záhorovský z extraligového Zlína.

Současná 12. přička Olomouci příliš nesluší, mužstvo má svým složením určitě na lepší umístění. Především v bráně se mohou červenobílí spoléhat na svou letitou oporu Štefana Žigárdyho, který i letos plní úlohu týmové jedničky. Prostor před gólmanem čistí Jan Mikel, Jaroslav Koma či Martin Vyrůbalík, jenž krátce vypomáhal také ve Znojmě.

foto
⇒ Olomoucká gólmanská jednička Štefan Žigárdy.

Produktivitu svého týmu prozatím ovládlo duo Michal Černý (2+2) a Petr Domin (1+3), zdatně jim sekunduje také kapitán Richard Brančík a dnes již téměř olomoucká legenda Milan Ministr. Ze soupisky bude znojemským fanouškům známé především jméno Radima Kucharczyka, v současnosti nejtrestanějšího hráče Mory.

Ještě jedno jméno se nám jistě vybaví v souvislosti s týmem ze střední Moravy. Jiří Dopita. Tento olympijský vítěz, trojnásobný mistr světa, sedminásobný král české extraligy a momentálně “nehrající” opora Komety Brno, zaujímá pozici jednatele olomouckého klubu. Přesto je jeho jméno spojováno také s největším úspěchem Znojma v sezóně 2005/2006, kdy jako nejzkušenější hráč dovedl Orly až do extraligového semifinále se Spartou Praha.

Na modrorezavý stadion s podivuhodně řešenou střešní konstrukcí mají Znojemští z loňského ročníku jen ty nejlepší vzpomínky. Výhra 2:0 v dramatickém zápase 6. kola byla pouhým předkrmem pro lednové vítězství 6:1, jen připomeňme, že v obou těchto zápasech se gólově prosadil Karel Plášek. I ve svém domácím prostředí si Orli dokázali Moru podmanit a zpět na stočtyřiceti kilometrovou cestu jí naložili dvě prohry.

Z Orlí kabiny

Znojmo se teď veze na úplně jiné vlně. Čtyři zápasy – 12 bodů – to je současná vizitka svěřenců Karla Soudka a Milana Kastnera. Po nepříliš vydařeném úvodu sezóny stoupají jihomoravští dravci nejen výkonnostně a výsledkově, ale rovněž tabulkově. S formou si tyká především gólman Luboš Horčička, jenž v posledních čtyřech zápasech inkasoval pouze čtyřikrát.

Králem statistik se po středečním utkání s Pískem stal Jakub Orsava (5+2), který tak sesadil z pomyslného trůnu Vladimíra Říhu (5+1). Již čtvrtým kolem se v sestavě neobjevuje jméno Tomáše Vyletelky, který je prozatím jediným chybějícím hráčem. Do zápasu tak Znojemští nastoupí v téměř plné sestavě.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Alexander Pavlovič (Praha)
Čároví: Tomáš Goňa, Pavel Obadal (oba Zlín)

Sestavy z posledních utkání

HC OLOMOUC: Žigárdy – Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Koma, Nedbálek, Bartoň, Lhotský – Kucharczyk, Brančík, Polodna – Řípa, Ministr, Záhorovský – Černý, Domin, Haluza – Smejkal, Pekr, Zbořil – Haas.

ORLI ZNOJMO: Horčička - Kolafa, Štach, Pláněk, Kania, David, Klimeš, Rangl, Lattner - Plášek, Haman, Orsava, Hrňa, Hradecký, Beroun, Havlík, Říha, Staněk, Rachůnek, Podešva, Vrba.

Další zápasy 9. kola

Benátky nad Jizerou - Tábor
Třebíč – Hradec Králové
Havlíčkův Brod - Beroun
Písek – Jihlava
Chrudim– Chomutov
Litoměřice – Ústí nad Labem
Kadaň - Vrchlabí

NEWSLETTER