Zametou Orli s nováčkem z Písku?

Naši soupeři
PÁ 8. 10. 2010
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté začínají svými výkony navazovat na předsezónní euforii. Z posledních tří zápasů dokázali vydolovat plný počet bodů a do kabiny se opět vrací pohoda, což dokazuje také průběžné 6. místo, přičemž na vedoucí Chomutov ztrácí pět bodů a na poslední Chrudim mají náskok osmi bodů. V sobotním domácím duelu zkříží Orli své hokejky s jihočeským Pískem, který si na jaře vybojoval prvoligovou soutěž. Zápas v Hostan aréně startuje v sobotu 9. října v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Písecký hokej má dlouholetou tradici, k jeho založení došlo již v 70. letech 19. století. Novodobou historii klubu můžeme datovat roky 1990/1991, kdy se sloučila tehdejší dvě mužstva, která ve městě působila, v jedno. V následujícím ročníku si Písek neudržel prvoligovou příslušnost, a propadl se tak o ligové patro níže. V sezóně 1994/1995 již byla ve městě opět 1. liga. Hokejový letopočet 2004/2005 znamenal pád do 2. ligy. Až v minulém ročníku si Jihočeši vybojovali zpět možnost nastupovat v zápasech druhé nejvyšší české hokejové soutěže.

Pod taktovkou hlavního trenéra Rudolfa Suchánka nezažívá Písek zrovna ideální vstup do ligy, ze sedmi odehraných kol získal jen 5 bodů, když dokázal urvat 2 body v Havlíčkově Brodě a doma zvítězit nad Berounem. Z posledního utkání v Chomutově si Písečtí odvezli prohru 5:0. Není se tedy čemu divit, že si chtějí ve Znojmě napravit chuť i reputaci.

Mezi nejproduktivnější hráče hostů patří exlitvínovský Michal Dragoun (0+6), Michal Pšurný (4+1) a Jiří Ferebauer (3+1). Trochu pozadu jsou defenzivní hráči. Po jedné asistenci zaznamenali Robert Procházka a Martin Výborný, ostatní obránci se prozatím bodově neprosadili. V bráně Píseckých se střídají Jaroslav Jágr a Šimon Hrubec. První jmenovaný odchytal 5 zápasů, v nichž čtrnáctkrát inkasoval. Hrubec stál mezi brankovými tyčemi dvakrát a drží si úspěšnost 95,24%.

Pro zajímavost uvedeme, že poslední duel mezi oběma soupeři se odehrál v sezóně 1998/1999, tedy v ročníku, kdy Orli v barážových bojích přešli přes Duklu Jihlava do extraligy. V sobotním utkání tak můžeme očekávat souboj dvou mužstev, která jsou pro sebe navzájem velkou neznámou.

Z Orlí kabiny

Znojemští začínají sbírat body, kde se dá. Velmi potěšující je především výhra na ledě Benátek nad Jizerou. Ovšem neméně cenné je také poslední vítězství na domácí půdě s Duklou Jihlava 3:1. Po utkání v Benátkách se navíc mohl svým prvním čistým kontem v sezóně pochlubit Luboš Horčička. Výkonnostně a rovněž bodově se zvedá třinecký mladík Jakub Orsava, který má jen o jeden gólový zásah méně než lídr znojemských statistik Vladimír Říha.

Domácím se prozatím vyhýbají vážnější zranění. V posledním zápase v Benátkách tak nastoupili kromě Tomáš Vyletelky v kompletní sestavě. Dá se tedy předpokládat, že i v sobotním střetnutí budou na ledě kroužit Orli v plné síle.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jakub Smitka (Česká Lípa)
Čároví: Ladislav Lučan (Hradec Králové), Tomáš Svoboda (Jičín)

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Kolafa, Štach, Pláněk, Kania, David, Klimeš, Rangl, Lattner - Plášek, Haman, Orsava, Hrňa, Hradecký, Beroun, Havlík, Říha, Staněk, Rachůnek, Podešva, Vrba.

IHC KOMTERM Písek: Jágr – Mazanec, Vomela, P. Procházka, Vráblík, P. Novák, Výborný, R. Procházka, Jank – Dragoun, Bláha, Polodna – Kudrna, Ferebauer, Stejskal – Suja, Ježek, V. Novák – Šulčík, Slavík, Kellner.

Další zápasy 8. kola

Ústí nad Labem - Chrudim
Beroun - Třebíč
Chomutov - Olomouc
Jihlava – Benátky nad Jizerou
Tábor – Havlíčkův Brod
Hradec Králové - Kadaň
Vrchlabí - Litoměřice

NEWSLETTER