Orli míří do Krakonošova, přivezou odtud první body?

Aktuální zprávy
PÁ 17. 9. 2010
<em>Znojmo</em> - Po prohraném úvodním prvoligovém zápase se Orli pokusí ve Vrchlabí znovu nadchnout své fanoušky, a napravit si tak reputaci. O totéž bude usilovat i soupeř, který se poprvé v letošní sezóně představí na domácím ledě. Bodová konta obou celků zatím zejí prázdnotou, vše se změní už zítra ve večerních hodinách. Zápas začíná v 18:00.

Představení soupeře

Hokejové Vrchlabí se stalo účastníkem prvoligové soutěže až v sezóně 2007/2008, kdy se stalo nejlepším týmem druhé ligy. Tomuto úspěchu předcházely tři úžasné sezóny. Psal se rok 2005 – Vrchlabí se probojovalo do 2. ligy. Nejen, že v této sezóně tým získal nového generálního partnera, úspěšnou firmu D&D Elektromont, ale také se probojoval do play off. Hned nadcházející sezónu se vrchlabskému týmu vyplnily sny a slavil postup do druhé nejvyšší soutěže.

Na nováčka si tento tým vedl velmi zdařile. První rok svého působení zakončil šestou příčkou a v následujícím roce se umístil na páté pozici. V loňské sezóně se týmu z Královehradeckého kraje příliš nedařilo, bojům o udržení se vyhnul o pouhé tři body.

foto
⇒  Naváže Tomáš Kolafa na svou gólovou trefu z úvodního kola?

Vstup do nové sezóny Vrchlabí nevyšel, v utkání proti Chomutovu sice vstupovaly oba celky do třetího dějství za vyrovnaného stavu, ten ale nevydržel dlouho. Ve dvojnásobné přesilovce šel Chomutov do vedení, a svěřenci trenéra Řeháčka tak podlehli v chomutovské ČEZ ARENĚ loňskému účastníku baráže 2:3.

Nejproduktivnějším hráčem uplynulého roku se stal Martin Filip, který v týmu působí i nadále. Novými posilami jsou Richard Bauer, Ondřej Poživil, Vladislav Koutský. Naopak mužstvo se musí obejít bez služeb obránce Lukáše Chmelíře, brankáře Radovana Biegla a útočníků Jana Čalouna, Tomáše Klimta, Aleše Vály, Stanislava Procházky, Adama Mikšovského, Petra Hrušky a Ladislava Gengela.

Z kabiny Orlů

První utkání nové sezóny přineslo znojemským fanouškům velké zklamání. Po skalpech extraligových týmů a účasti ve finále Tipsport Cupu se Orli na domácím ledě střetli s Hradcem Králové. Ze začátku vyrovnaný zápas se po čtrnácti minutách zvrtl ve prospěch Hradce, který si své vedení uhlídal a po výsledku 5:3 si domů odvezl první tři body.

Trenéři Soudek s Kastnerem nechali v úvodním duelu základní části odpočívat většinu juniorských hráčů, kteří měli za sebou náročnou reprezentační akci v zámoří, draví mladíci by nyní ve Vrchlabí již mohli být k dispozici.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: René Trombík (Hrádek)
Čároví: Jiří Jureček (Ostrava), Pavel Rychlý (Opava)

Sestavy z posledních utkání

HC VRCHLABÍ: Koutský - Pácal, Bauer, Chaloupka, Bendík, Poživil, Poskočil, Matějíček - Bakrlík, Rusnák, Beck - Hubáček, Kubeš, Zíma - Drábek, Látal, Bezouška - Urban, Bláha, Filip - Tvrdek

ORLI ZNOJMO: Horčička - Štach, Rangl, Klimeš, Lattner, David, Kolafa, Pláněk, Pospíšil, Vyletelka, Haman, Říha, Beroun, Hradecký, Plášek, Staněk, Podešva, Vrba, Havlík, Bartoš, Videlka

Další zápasy 2. kola

Kadaň - Chrudim
Havlíčkův Brod - Písek
Ústí nad Labem - Chomutov
Třebíč - Olomouc
Beroun - Benátky nad Jizerou
Tábor - Litoměřice
Hradec Králové - Jihlava

NEWSLETTER