Je tu finále! Na Orly se chystají plzeňští Indiáni

Naši soupeři
ČT 9. 9. 2010
<em>Znojmo</em> - Skvělý a nečekaný úspěch. Tak by se dalo charakterizovat tažení znojemských hokejistů letošním Tipsport Cupem. Nyní stojí družina kolem kapitána Radka Hamana těsně pod vrcholem. Finálový souboj ji svede dohromady s loňským vítězem základní části extraligy a jedním z aspirantů na český titul, týmem HC Plzeň 1929. O favoritovi není pochyb, Orli mohou znovu pouze překvapit. Tak, jak se jim to v poháru povedlo už čtyřikrát. V pátek od 17:05 začíná na ledě plzeňské ČEZ Areny finále Tipsport Hockey Cupu 2010 v přímém přenosu kanálu ČT4 SPORT. Buďte u toho!

Představení soupeře

Není pochyb o tom, že na znojemské mužstvo čeká v západočeské metropoli zkouška ohněm. Příprava na novou sezónu vrcholí, na experimenty už není místo. Pro Plzeň i Znojmo jde o generálku na ligové soutěže, které začínají v průběhu příštího týdne, navíc se hraje o velké peníze. Oba týmy svým postupem do finále již získali 300 tisíc korun, vítěz pátečního souboje si může odnést dalších 500 tisíc.

foto
⇒  Martin Straka vede plzeňský klub na ledě i mimo něj

O motivaci je tedy postaráno a plzeňské mužstvo se zajisté bude chtít vyvarovat stejného osudu, který potkal předchozí extraligové soupeře Orlů. Sparta, Pardubice, České Budějovice i Mladá Boleslav, všechny tyto týmy odešly z ledu poraženy. Nyní však na překvapení z první ligy čeká klub, který ústy svého kapitána a generálního manažera Martina Straky vyhlašuje: „Máme na vítězství v extralize. Vybudovali jsme si respekt, soupeři se nás bojí.“

Aby také ne. Plzeňský management v loňské sezóně prolomil tabu v podobě akvizic hráčů z Kanady a USA, přivedl do svého kádru trojici zámořských hokejistů a jejich přínos byl nezpochybnitelný. V tomto trendu pokračovali Indiáni i v létě, a na Znojmo se tak chystají veteráni se zlatými medailemi z reprezentačních akcí a se zkušenostmi z NHL (Straka, Vlasák, Modrý), draví odchovanci a mládežničtí reprezentanti (Kovář, Jeřábek, Stránský) a právě posily ze zámoří (obránci Slaney, St. Pierre a útočníci Johnson, Lammers a Langfeld).

V přípravě se svěřencům Mariana Jelínka daří, prohráli jen tři utkání, doma ovšem ani jednou.

Z kabiny Orlů

foto
⇒  O tento pohár pro vítěze se hrálo v roce 2008 ve Znojmě

Znojemští trenéři se stále musejí obejít bez šestice juniorských reprezentantů Pláňka, Havlíka, Rachůnka, Jarůška, Marosze a Orsavy, kteří momentálně absolvují náročný program přípravných duelů v Kanadě. Nad sestavou tak znovu visí velký otazník, což potvrzuje i trenér Karel Soudek. „Uvidíme, kdo přijde zdravý a kdo všechno se tady vlastně sejde. Útoky nemáme dobře postavené, je to dost složité. V bráně bude určitě Luboš Horčička,“ odhaluje alespoň jednu jistotu.

Kromě Erika Hrni, který se zotavuje po zranění ramene, tento týden byl poprvé na ledě a bude mimo hru minimálně další 2 – 3 týdny, je nejistá také účast Aleše Staňka, jenž úterní zápas s Třebíči nedohrál kvůli naraženému ramenu.

Orli i přes torzo ideální sestavy nepřestávají překvapovat a vyhlídky pro televizní finále si hlavní kouč odhadnout netroufá. V jedné věci má ale jasno: „Musíme být lepší než proti Třebíči, a to výrazně! “

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pospíšil, Rangl, Klimeš, Lattner, David, Kolafa, Stehlík, Opalek - Česnek, Haman, Říha, Plášek, Podešva, Staněk, Beroun, Hradecký, Vrba, Trojan, Videlka, Bartoš.

HC PLZEŇ 1929: Salfický - Hucl, Dresler, St. Pierre, Hanzlík, Johnson, Frolo, Modrý, Slaney - Vostřák, Heřman M., Lammers, Vlasák, Straka, Lev, Sedláček, Kovář, Dvořák, Stránský, Obdržálek, Heřman J.

NEWSLETTER