V kádru je místo jen pro osm obránců, říká trenér Soudek

Rozhovory
PÁ 20. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - Odchod Petera Sojčíka, Zdeňka Kubici, Jana Česneka a Richarda Jarůška nezanechal jistě nikoho chladným. Trenéři však věří, že rozhodli správně a hráče, které si ve Znojmě nechali, budou podávat kvalitní výkony, aby mužstvo dosahovalo těch nejlepších výsledků. „O výběru kádru rozhodl v první řadě výkon. Nic jiného v tom není třeba hledat. Věřím, že hráči, kteří tu zůstali, budou pro tým přínosem,“ vyjádřil se k zužování ofenzivních řad hlavní trenér Karel Soudek. Podoba kádru však ještě není konečná. V následujících dnech opustí znojemskou kabinu pět obránců.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

V minulém týdnu odešli ze znojemských řad čtyři útočníci, u kterých to málokdo čekal. Trenér Soudek však věří, že spolu s kolegy rozhodli dobře a noví hráči z Třince do kádru dobře zapadnou a budou padávat kvalitní výkony: „V první řadě rozhodl výkon. Nic jiného v tom není třeba hledat. Věřím, že ti hráči, které jsme si tu nechali, jsou kvalitní, dobře zapadnou do kádru a budou pro něj přínosem.“

Do Znojma tak na hostování z Třince přišli Rostislav Marosz, Jakub Orsava, Zbyněk Hampl a Erik Hrňa. Právě první dva jmenovaní útočníci jsou praváci, kteří nejsou v týmu zas tak obvyklým jevem. „Samozřejmě jsme zvažovali i tuto možnost,“ vyjádřil se Soudek k výběru hráčů s hokejkou napravo.

foto
⇒  Kapitán Radek Haman

Trenéři Orlů a Ocelářů se několikrát sešli, aby se dohodli na probíhající sportovní spolupráci. Dokonce ani nebyl stanoven počet hráčů, které si Znojmo může ponechat. „Nebylo to nijak určené, ale my jsme nechtěli více než pět hráčů. Uvidíme v dalších zápasech, jak to bude vypadat,“ dodal hlavní trenér.

Tým však konečnou podobu dostal jen z poloviny. Orlí kabinu bude muset vyklidit ještě pět obránců a po rošádách s útočníky ukázali trenéři, že nikdo nemá nic jistého a o místa v užší sestavě musejí hráči hodně bojovat. „Celkově tady zůstane osm obránců. Záleží na tom, jestli nám z Třince pošlou jednoho nebo dva,“ poodkryl Soudek blížící se zužování defenzivních řad.

Když se podíváme pod pokličku probíhající přípravy, tak Orli mohou být poměrně spokojeni, neboť většinu zápasů vyhráli. Jako poražení odešli z ledu prozatím jen třikrát. V úterý se jim nepodařilo v rámci Tipsport Hockey Cupu zvítězit v Třebíči a následně podlehli i v přípravném zápase korejským hokejistům.

Více však musela zamrzet prohra proti Horákům na Vysočině, neboť Znojmo si v případě zisku tří bodů mohlo zajistit postup do play off letního poháru. Teď bude muset zvítězit v úterý nad Pardubicemi či doufat, že Sparta padne v Třebíči. O postupu rozhodují vzájemné zápasy.

„Postup do play off Tipsport Cupu bereme jako takový vedlejší produkt. Pokud by se to podařilo, tak je to samozřejmě přínos pro klub. Zahráli jsme ale špatně v Třebíči, tak uvidíme, jak to půjde dál,“ řekl hlavní trenér o motivaci zisku peněžního obnosu za vítězství v letním Tipsport Cupu.

NEWSLETTER