Proběhlo první zúžení kádru, jasno je o útočnících

Aktuální zprávy
PO 16. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - Přesně čtyři týdny poté, co znojemští hokejisté poprvé vyjeli k tréninku na ledové ploše, dostává kádr Orlů pro novou sezónu postupně konečnou podobu. V dosud odehraných přípravných utkáních se trenérům Karlu Soudkovi a Milanu Kastnerovi představilo postupně téměř čtyřicet hráčů, z nichž většina bojovala o místo v sestavě. Nyní je o útočných formacích jasno. Z původního znojemského kádru se do výběru nevešli Richard Jarůšek, Jan Česnek, Peter Sojčík a Zdeněk Kubica, tým naopak posílí čtveřice mladých třineckých Ocelářů - Rostislav Marosz, Jakub Orsava, Zbyněk Hampl a Erik Hrňa.

Na soupisce A-týmu tak v tuto chvíli zůstává dvanáct jmen, která dostanou šanci v blížící se ligové soutěži. Jsou to Jiří Beroun, Radek Haman, Zbyněk Hampl, Adam Havlík, Tomáš Hradecký, Erik Hrňa, Rostislav Marosz, Jakub Orsava, Karel Plášek, Vladimír Říha, Aleš Staněk a Tomáš Vyletelka.

foto
⇒  Zdeněk Kubica (vlevo) ani Richard Jarůšek se do užšího kádru neprobojovali

Jedním z hráčů, který neprošel výběrem trenérského tandemu, je Richard Jarůšek, loni nejproduktivnější hráč znojemské juniorky. Ten zůstává hráčem Orlů, vzhledem ke svému věku může i nadále působit v juniorském týmu a v případě potřeby nastoupit za seniorské mužstvo.

Zdeněk Kubica se v dresu orlího mužstva objevil loni na hostování z Hodonína, bývalý hráč extraligové Plzně a čerstvý vicemistr světa v in-line hokeji ale prozatím další starty za Znojmo nepřidá, stejně jako Peter Sojčík, slovenský útočník, jenž v minulém ročníku odehrál vinou zranění jen minimum utkání, a Jan Česnek, znojemský odchovanec, který se na jih Moravy vrátil po anabázi v mládežnických týmech Slavie Praha a ročním hostování v Havlíčkově Brodě.

O budoucím angažmá těchto hráčů se jedná, rozhodnuto by mělo být v následujících dnech. Jednou z možností je přesun do druholigové Techniky, kterou jako hlavní trenér připravuje na novou sezónu bývalý manažer Orlů Roman Kaňkovský.

Nové tváře s reprezentačními zkušenostmi

Čerstvými posilami ve výběru se stane kvarteto hráčů, kteří nenašli místo v nabitém kádru extraligových Ocelářů z Třince. Znojemští fanoušci se mohou těšit na dva mládežnické reprezentanty a spoluhráče Adama Havlíka z nedávného turnaje reprezentací do dvaceti let ve Švýcarsku – Marozse a Orsavu – a dva o něco zkušenější útočníky Hampla a Hrňu.

Rostislav Marosz je jedním z velkých českých talentů ročníku 1991, což potvrzují jeho pravidelné účasti na reprezentačních akcích, z nichž ta poslední přišla před pár dny ve Švýcarsku ve výběru dvacetiletých hráčů, který obsahoval i krajánky ze zámořských soutěží. Marosz tak živí šanci podívat se na přelomu roku na světový šampionát do amerického Buffala. V loňském ročníku se stal nejproduktivnějším hráčem juniorské extraligy, v 50 utkáních nasbíral 76 bodů. Na přípravném turnaji Třince na Slovensku patřil k nejlepším hráčům.

Jakub Orsava patři podobně jako Marosz do širšího kádru české juniorské reprezentace, ve Švýcarsku si na začátku srpna připsal ve třech utkáních dvě branky a jednu asistenci. Rovněž on patřil v mladém třineckém kádru na slovenském RONA Cupu k tomu lepšímu, co trenéři Marek a Kopřiva měli k dispozici. V první lize hrál už loni, kdy si v dresu Šumperku připsal osmnáct kanadských bodů. Spolu s Maroszem bude jedním z mála praváků v orlím kádru.

Zbyněk Hampl je o tři roky starší než jeho výše jmenovaní spoluhráči a juniorské mistrovství světa už má za sebou, v roce 2008 bojoval za český výběr na domácím šampionátu v Pardubicích a Liberci. V posledních dvou sezónách již sbíral extraligové zkušenosti, na kontě má téměř 100 utkání v nejvyšší soutěži spojených s krátkými angažmá v první lize, konkrétně v Havířově a Šumperku.

Erik Hrňa v posledních dvou sezónách působil převážně ve Vsetíně, kde prošel také mládežnickými týmy a poprvé nakoukl do nejvyšší soutěže. V zelenožlutých barvách patřil mezi nejproduktivnější útočníky a táhl vsetínské hokejisty do play off. V přípravných duelech Znojma na sebe upozornil především na Spartě, kde zařídil vítězný gól, o tři dny později ovšem v zápase s Českými Budějovicemi utrpěl nešťastné zranění v podobě vykloubeného ramena.

Další rozhodnutí čeká znojemskou trenérskou dvojici na konci tohoto týdne, kdy by mělo být jasněji o složení zadních řad Orlů. Mezitím čekají na znojemský výběr dvě utkání, v úterý se představí v rámci Tipsport Cupu i Regionálního poháru na ledě Třebíče, o dva dny později vycestují do Vítkovic, kde se střetnou s jihokorejským týmem High1.

NEWSLETTER