Peter Sojčík: Klobouk dolů před Radkem Hamanem

Rozhovory
SO 14. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - Po pondělním vítězství na Spartě a čtvrtečním skalpu Českých Budějovic na domácím ledě, potvrdilo Znojmo svoji formu a posunulo se tak do čela tabulky letního Tipsport Hockey Cupu. Mountfield sice Orly jednoznačně přestřílel, ale domácí díky skvělému gólmanu Horčičkovi a dobrou hrou dozadu, nedali hostům šanci na vyrovnání. Do zápasu naskočil po loňské nedohrané sezóně i slovenský útočník Peter Sojčík, jenž se na výsledku 3:1 podílel jednou asistencí.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Po zápase s jihočeským Mountfieldem panovala v kabině Znojma opět absolutní pohoda. K utkání se vyjádřil z hráčů Peter Sojčík: „Budějovice přijely na tento zápas dobře nachystané. Určitě nic nepodcenily. My jsme se s nimi snažili držet krok, dát nějaké góly a hrát zodpovědně dozadu. Vyšlo nám to a vyhráli jsme, takže je to super.“

Celý zápas se slovenský útočník objevoval po boku Radka Hamana a Adama Havlíka. „Určitě klobouk dolů před Radkem. Je to na svůj věk vynikající hráč a určitě každému se s ním musí na ledě spolupracovat velmi dobře, stejně jako mně,“ pochvaloval si spolupráci se znojemským kapitánem.

Ve třetí části po nedokončeném střídání naskočil na led junior František Pospíšil, kterému Sojčík po pohledné otočce před Kovářem namazal puk přímo na gól. „Dostal jsem puk za modrou čáru, ale neměl jsem rychlost, tak jsem se snažil získat prostor otočkou a pak jsem to Pospovi posunul přímo před branku, takže šťastný gól a jsem za něj rád,“ popsal třetí gól Orlů.

V minulé sezóně si Sojčík příliš nezahrál kvůli zdravotním problémům s kolenem. Letos však již do letní přípravy naskočil v plném proudu, ovšem po prvních dvou domácích zápasech se objevily komplikace: „Jsem po plastice kolene. Minulý týden se tam objevily nějaké bolesti, tak jsem si po dohodě s doktorem dal pár dní volna. Teď to vypadá, že je vše zase v pořádku. Uvidíme, jak to půjde dál.“

Orlům se prozatím podařilo ve všech pohárových zápasech uspět na sto procent. V rámci Tipsport Hockey Cupu porazili dokonce i dva extraligové soupeře. Před výhrou nad Budějovicemi zvítězili v pondělí i nad Spartou. „Přes léto jsme dobře potrénovali. I teď na ledě jsou ty tréninky náročné. Myslím, že soupeře přehráváme svou fyzičkou a kontaktním hokejem, který hrajeme,“ vyjádřil se k formě týmu slovenský útočník.


Ani trenér Soudek neskrýval po zápase spokojenost s výsledkem: „Budějovice tady měly prakticky kompletní mužstvo, takže si té výhry velmi cením. Samozřejmě jsme dělali nějaké chyby, ale hráli mladí kluci, takže u nich se to dá ještě pochopit.“ Utkání bylo na přípravu poměrně vyhecované, za což mluví i počet vyloučených. Rozhodčí Blecha rozdal dvaadvacet dvouminutových trestů. „Vyhecované to bylo především kvůli tomu, že hosté prohrávali a nějak to nezvládali,“ zdůvodnil hlavní trenér.

Faul na Erika Hrňu, který přišel ve druhé třetině, zůstal však nepotrestaný. Třinecký útočník bojující ve Znojmě o místo v sestavě dostal špičkou hokejky hostujícího hráče přímo do oblasti ramene. Ihned po zákroku putoval s doktory do kabiny, odkud byl na nosítkách převezen do nemocnice. „Doktor říkal, že to vypadá možná i na operaci, tak uvidíme, jak to dopadne,“ vyjádřil se ke zdravotnímu stavu domácího hráče Soudek.

O kostře kádru mají trenéři již představu, ovšem prozatím si vše nechávají pro sebe. „Představu máme, ale zveřejníme to, až to bude aktuální,“ nechal se slyšet Soudek. Znojemští příznivci si tak na konečný verdikt budou muset počkat do začátku následujícího týdne.

NEWSLETTER