Velká výzva čeká, Orli se postaví Spartě

Naši soupeři
NE 8. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - Po roce se znojemští hokejisté i jejich fanoušci mohou těšit na konfrontaci s extraligovými soupeři. Ti nejlepší hráči, které domácí hokejové soutěže mohou nabídnout, se znovu představí také na jihu Moravy. Vstup Znojma do letního Tipsport Hockey Cupu ale obstará utkání venku, orlí tým čeká na Zimním stadionu v Berouně duel se Spartou Praha.

Představení soupeře

Spartu Praha asi není třeba výrazněji představovat. Jeden z nejslavnějších klubů české hokejové historie zažil v minulé sezóně zklamání v podobě vyřazení v rozhodujícím sedmém zápase čtvrtfinálové série s Vítkovicemi a před startem nového ročníku se snažil přivést hráče, kteří by do hry vnesli chybějící dravost a potřebný důraz.

Příznivci rudého týmu se tak mohou těšit na francouzského reprezentanta a účastníka mistrovství světa Yoricka Treille, mladého urostlého forvarda se zkušenostmi z NHL Radka Smoleňáka nebo nejlepšího střelce minulého ročníku slovenské extraligy Marka Bartánuse. Také zadní řady posílily zahraniční akvizice, druhou sezónu v Česku stráví explzeňský bek Doug O´Brian, krásy hlavního města bude nově objevovat Brian Salcido.

Vrchol přípravného období ale na Spartu teprve čeká, hned po zápase se Znojmem odlétají svěřenci trenérů Holaně a Volka do Skandinávie, kde odehrají turné venkovních utkání v rámci European Trophy, nově vytvořené soutěže předních evropských klubů. Utkají se postupně s Valerengou Oslo, IFK a Jokeritem Helsinky, po návratu domů přivítají švédské trio Färjestad, Djurgården, Linköping, o pár dní později uzavřou základní skupinu německým dvojbojem s orly z Mannheimu a Eisbärenem Berlínem.

Také proto se dá očekávat, že k zápasu s Orly nastoupí mnoho členů širšího kádru a trenérské duo sáhne pro výpomoc mezi sparťanské juniory.

Z orlí kabiny

Stejně nejasná zůstává také sestava znojemského týmu. Početná skupina hráčů v posledních dnech pendluje mezi Třincem a Znojmem a snaží se v přípravě přesvědčit trenéry o svých kvalitách. Definitivní rozhodnutí o tom, které tváře posílí pro nadcházející sezónu také orlí kádr, by mělo padnout v následujících dnech.

Pravděpodobná je absence Adama Havlíka, který od pátku do neděle odehrál tři střetnutí v dresu české reprezentace do 20 let na turnaji ve Švýcarsku. Na přípravném turnaji čtyř zemí za účasti Česka, Slovenska, Švýcarska a Německa se představili také další hokejisté, kteří v uplynulých dnech trénovali ve Znojmě, a to Rostislav Marosz, Jakub Orsava a Robin Soudek.

Znojemský hokej za sebou v letním poháru v předchozích letech zanechal úspěšnou historii, v roce 2003 se Orli radovali z vítězství, když ve finále porazili právě Spartu, v letech 2002 a 2008 pak skončili jako neúspěšný finalista po prohrách s Litvínovem, resp. Kometou Brno.

Sestavy z posledních utkání

HC SPARTA PRAHA: Řehoř (Kocián) - Žovinec, Hanzlík, Husák, Gulači, Macholka, O´Brien, Zacpálek, Philipp - Kavka, Výborný, Smoleňák - Hromas, Karpov, Žalčík - Kůrka, Hlinka, Pacovský - Podlešák, Luňák, Bartánus

ORLI ZNOJMO: Horčička (48. Kacetl) - Štach, Klimeš, David, Kolafa, Šindelář, Rangl, Pláněk, Lattner - Staněk, Říha, Jarůšek, Kubica, Podešva, Vrba, Beroun, Česnek, Mičulka, Vyletelka

NEWSLETTER