Vladimír Říha chtěl pokračovat ve Znojmě, další možnosti neřešil

Rozhovory
SO 7. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - Znojemským fanouškům se poprvé představil před čtyřmi roky, kdy v dresu Orlů odehrál s netradičním číslem 1 na zádech celou extraligovou sezónu. Před startem loňské sezóny se na jih Moravy vrátil jako jeden z pílířů nově se tvořícího týmu, většinu sezóny však laboroval s nepříjemným zraněním a své schopnosti mohl naplno ukázat až v play off. Zkušený útočník Vladimír Říha přesto měl o dalším angažmá jasno: „Řekl jsem, že když o mě bude mít Znojmo zájem, chci za něj hrát.“

Přípravné období nabralo hodně rychlý spád, v tomto týdnu hrajete tři utkání, v pondělí v Berouně další. Jak to zvládáte fyzicky?
Zápasy jsou určitě náročné, ale teď v přípravě by se to mělo dát vydržet. Trenéři navíc točí jednotlivé formace, hrajeme spíše na tři útoky s tím, že jedna pětka odpočívá. Na ledě se tak vystřídáme a dá se to zvládnout.

Hrát zápasy je pro hráče asi příjemnější než trénovat, přesto je letos program hodně nabitý, hrajete třináct přípravných utkání. To je vysoké číslo...
Je to dost, počítali jsme s tím, že zápasů nebude tolik. Teď nám sice jedno odpadlo, takže si trochu ulevíme, ale to je až za měsíc... (smích) Ale jsme za to placení, musíme to vydržet.

foto
⇒  Vladimír Říha na buly v zápase s Jihlavou

Jak se dá kombinovat dvoufázový trénink, který momentálně absolvujete, se zápasovou zátěží? Jak momentálně vypadá váš denní program?
Ráno jdeme na hodinu do posilovny, potom máme další hodinu na ledě, ale dá se říct, že trénink v den zápasu je jiný než v ostatní dny. Je trochu lehčí, nedělají se žádné těžké váhy a zaměřuje se spíš na rozbruslení. Dá se to zvládnout.

Když se vrátím na začátek minulé sezóny, přišel jste do Znojma z Jihlavy na roční hostování. Proběhl ještě před definitivním přestupem do Znojma letos v létě nějaký kontakt mezi vámi a Duklou, jejímž hráčem jste stále byl?
Jihlavu jsem vůbec neřešil. Už po Vánocích jsem měl sezení s Radkem Hamanem, který se mě zeptal, jestli bych tady chtěl dál působit. Já řekl, že když o mě bude mít Znojmo zájem, tak za něj chci hrát. V létě už jsem se soustředil jenom na to, že další sezónu budu hrát ve Znojmě a další úvahy pro mě padly.

V Jihlavě jste se narodil, prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Jak dobře znáte hráče, kteří dnes hrají za Duklu? Berete zápasy s tímto soupeřem prestižněji?
Osmdesát procent kluků z Jihlavy znám, s některými jsem hrál odmalička. Zápasy jsou trochu prestižnější, na druhou stranu by tenhle fakt neměl nijak ovlivnit hru a výkon. Můžou to pro mě být zajímavá utkání, ale myslím si, že postupem času to stejně opadne.

NEWSLETTER